MENU
klinika
"Vlerësoj idetë konkrete"

Meta pret akademikë dhe ekspertë: Koha të forcojmë më shumë institucionet

Ultimatumi i dytë për mediat

Rama: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish mediat të bëjnë kujdes me përmbajtjet që transmetojnë mbi...

«Nuk është tërmeti që vret, por ndërtesat të cilat fundosen»

Mbaje dorën o njeri! Zoti nuk pranon urdhra!

Gojëdhënat thonë se kur bie tërmet do të thotë se po grinden Dragoi me Kuçedrën....

Siguria për popullin shqiptar

Si do ndihmojë konkretisht BE? 3 fazat që prezanton Soreca

“Janë tre faza, së pari kërkim shpëtimi që ka përfunduar, së dyti vlerësimi i dëmeve...

Njoftimi zyrtar

Prokuroria kalon në veprim, nis hetimet në Tiranë dhe Durrës

Prokuroritë e Durrësit dhe të Tiranës kanë kaluar në veprim konkret pas situatës së rëndë,...

Ilir Meta zbardh detajet e diskutimit

“Prokuroria të çojë hetimet përpara”

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama,...

Vlerësimi i plotë i dëmeve

Drejtuesi i Mbrojtjes Civile të BE-së: Kontroll çdo banese

Drejtuesi i Ekipit të Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së, Peter Glerum deklaroi se ekspertët...

"Shqipëria nuk është vetëm"

Miku i mirë në ditë të vështirë/ Xhaçka: Tërmeti ishte apokaliptik

“Miku i mirë njihet në kohë të vështira. Shqipëria nuk është vetëm. Tërmeti ishte shkatërrues...

"Dhimbja juaj është dhimbja jonë"

Soreca: BE-ja do të ndihmojë Shqipërinë pas tragjedisë së tërmetit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca u shpreh unioni do të ndihmojë popullin shqiptar...

Bilanci

17 banesa u shembën/ Raporti: 2633 banorë janë strehuar në hotele

E hënë, 2 dhjetor 2019/ Sot është dita e gjashtë pas tërmetit të rëndë të...

Ja çfarë rekomandojnë!

Metodologjia e profesorëve amerikanë për ringritjen pas tërmetit

Në përgjigje të tërmeteve të kaluara në Kaliforni dhe në Japoni komunitetet e prekura i...

Post-tërmeti

Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Presidenti i vendit ka mbledhur Këshillin e Sigurisë për situatën post-tërmetit në Shqipëri. I pari...