MENU
klinika
Mesazhet e forta të Lleshajt nga bregdeti

“Duhet ta ndërpresim me çdo kusht, ta dinë mirë se do ndëshkohen”

"Mesazhi është i qartë"

Parlamenti Evropian sqaron situatën: Pse u fshi deklarata e eurodeputetëve

Zyra e shtypit e Parlamentit Europian i ka dhene pergjigje shqetesimit te krijuar per fshirjen...

Gjetja e të zhdukurve të Kosovës

Vuçiç: Serbia e gatshme të ndihmojë

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në Bruksel, presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha...

Ditëlindja e Merkel pa festë dhe deklarata e Macron

“Sherr për paratë”, ç’po ndodh në Samitin e BE për planin e rimëkëmbjes

Krerët e qeverive të 27 vendeve të BE-së po diskutojnë për një paketë financiare prej...

Merkel...

Çfarë nuk dini, për gruan që sundon botën!

      Dhjetorin e vitit të kaluar, prestigjiozja “Forbes” e shpalli gruan më të...

Kufizimet nga koronavirusi/ Përditësimi i listës

BE i hap kufijtë Marokut dhe Tunizisë, Shqipëria mbetet ‘jashtë’!

BE-ja ka perditesuar listen e vendeve te vlerësuara si epidemiologjikisht të sigurta sa i takon...

Braktis mbledhjen e Komisionit Hetimor

PS tërhiqet nga shkarkimi i presidentit, Opozita parlamentare kundër vendimit

Opozita parlamentare nuk ka rënë dakord me maxhorancën, e cila ka hequr dorë nga shkarkimi...

Shkarkimi i presidentit Meta

Maxhoranca heq dorë, raporti i Komisionit Hetimor: Shkeljet nuk janë të mjaftueshme

Maxhoranca heq dorë nga shkarkimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta. Sipas raportit të Partisë...

DW: Autoritetet e Shëndetësisë paralajmërojnë…

“Epidemia e COVID-19 rrezikon të dalë jashtë kontrollit në Shqipëri”

Epidemia e COVID-19 rrezikon të dalë jashtë kontrollit në Shqipëri. Autoritetet e Shëndetësisë paralajmërojnë një...

Flet për kushtin e parë dhe ka një apel të fortë

PE publikoi deklaratën e 3 eurodeputetëve, reagon presidenti Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar me nje mesazh pas deklarates se publikuar ne...

Ecuria epidemiologjike e Covid-19 në Shqipëri

Epidemiologu Ilir Alimehmeti publikon faktet që duhet t’i lexojmë të gjithë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti është i bindur se situata në Shqipëri do të përmirësohet shumë shpejt....

Pandemia/ Flet eksperti i epidemiologjisë

Kush është e mira dhe e keqja e infektimit të sa më shumë të rinjve?

Mjeku ekspert i epidemiologjisë, Arban Domi flet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbi ecurinë...