MENU
klinika
Mesazhi për Minskun

Protestat e dhunshme/ Kreu i OSBE-së, Rama ofron ndërmjetësim për zgjidhjen e krizës në Bjellorusi

“Nëse nuk ka izolim, zinxhiri nuk do të ndërpritet”

Mungesa e testimeve pengon luftën e Shqipërisë ndaj Covid-19

Instituti i Shëndetit Publik pranon se sistemi i gjurmimit të COVID-19 nuk i ka kapacitetet...

Bilanci i Covid-19

119 raste të reja dhe 2 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 119 persona janë infektuar me...

Një Serbe Pushon Shqip

“Jam e surprizuar, të gjithë më bëjnë veç një pyetje…”

      Ajo quhet Nevena Shunjevariç: 30-vjeçarja nga Beogradi, zgjodhi Shqipërinë për pushimet verore....

Strategjia për vjeshtën dhe dimrin

Manastirliu: Dyfishohen testimet për COVID-19, shumëfishohen vaksinat falas kundër gripit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekspertët e shëndetit publik,...

"Ministria jonë e Jashtme është në gjumë"

Meta publikon paralajmërimin e ambasadës shqiptare në Greqi

Presidenti Ilir Meta ka publikuar pak më parë letrën e Ambasadës tonë në Athinë drejtuar...

Grekët: Je provokues!

Ambasadori gjerman në Athinë poston për Ali Pashain

Ambasadori gjerman në Athinë, Ernst Reichel është vënë në qendër të kritikave, që kanë shkuar...

Intervista/ "Nëse kërkohen masa drastike do të merren..."

A do mbyllen sërish kufijtë? Majko: Ja pse kërkova ndihmën e Janullatos!

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka folur për situatën në vend nga COVID-19...

E pandeshur në këto 30 vite...

‘VOA’: Si u shmang kriza humanitare e radhëve kilometrike në kufirin shqiptaro-grek!

Radhët kilometrike në kufirin shqiptar me Greqinë morën fund në agimin e ditës së hënë,...

The Guardian/ Lajmet e fundit

ANALIZA: Kur do të kemi një vaksinë koronavirus?

Që prej fillimit të pandemisë më shumë se 170 ekipe studiuesish janë në garë për...