MENU
klinika
Shokon mjeku italian me deklaratën

“Mos e bëni tamponin sepse shkakton…”

Operacioni kundër korrupsionit

Ambasadorja Kim nga Shkodra: Disa po e pengojnë SPAK, por…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka folur nga Shkodra për operacionin “Starova”, që çoi nëpranga tre...

33 vjet burgim për bashkëpunëtorin Elton Halipaj

Ekzekutimi i Devi Kasmit/ Greku Efthimiu Efthimiu mbyllet përjetë pas hekurave

Gjykata ka vendosur sot lënien në burg përjetë të grekut Efthimiu Efthimiu, për vrasjen e...

Flet për herë të parë i vëllai: Se kam vrarë unë motrën time, por…

Kthesë e papritur në hetimet për vrasjen e Eglantina Bucit

Ngjarja e rëndë që tronditi mbarë opinionin publik ka marrë një tjetër kthesë për vrasjen...

Partia e re dhe mesazhi i fortë

“Larg pazareve të vjetra”, Rudina Hajdari zbulon detaje nga lëvizjet e saj të fundit

Sezoni i ri parlamentar do të sjellë në politiken shqiptare parti të reja, të cilat...

Flet për herë të parë Sandër Lleshaj

A do të largohet nga posti i ministrit të Brendshëm?

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot në Kukës ku mori pjesë në ceremoninë e...

8 mijë avionë Boeing 747

Shpërndarja e vaksinës, “sfida më e madhe në histori”

Shpërndarja e një vaksine të koronavirusit në të gjithë botën do të ishte sfida më...

“S’është një formulë magjike që…”

OBSH paralajmëron: Vaksina mund të mos dalë para vitit 2022!

“Vaksina kundër koronavirusit mund të mos mbërrijë menjëherë te të gjithë njerëzit, përpara vitit 2022”,...

17,1 nxënës për mësues

Stafet arsimore shqiptare ndër më të ngarkuarat në Europë

Sistemi arsimor shqiptar përllogarit 17.1 nxënës për mësues në arsimin publik, me ngarkesë nga më...

Ja çfarë thonë ekspertët

A do të rikthehen në normalitet shkollat ​​dhe universitetet?

Miliona nxënës dhe studentë të universitetit janë rikthyer sërish në klasë, fizikisht apo virtualisht. Shkollat...

Rezultati në 3 minuta

Testi më i shpejtë për COVID-19 zbulohet në Itali

Shkencëtarët në Itali kanë realizuar një test shumë të shpejtë për COVID-19. Ai quhet “Daily...