MENU
klinika
Epidemiologu Alimehmeti jep lajmin e mirë për vaksinën kundër COVID-19

“Kujdes nga ‘Bëmat e Herkulit’!”

Rritja e madhe e shifrave me të infektuar

Evropa po shkon sërish drejt mbylljes totale!

Teksa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin...

Dëshmia: Djali më preu rrugën

Përplasi për vdekje 10-vjeçarin në Kakavijë, burg shoferit të ambulancës

Gjykata e Gjirokastrës ka caktuar masën e sigurisë për shoferin e autoambulancën, Admir Golemi, që...

"Shumë prej tyre s’kanë simptoma"

OBSH e alarmuar: COVID-19 po përhapet gjithnjë e më tepër te të rinjtë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shprehur shqetësimin sepse përhapja e coronavirusit po inkurajohet nga...

Dr. Fauci jep alarmin

Efektet afatgjata të COVID-19 te të rinjtë janë problematike!

Drejtori i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Infektive në SHBA, Anthony Fauci, tha...

Ja çfarë shkruante

Vaksinimi kundër gripit falas, Basha e propozoi që në korrik

Ministria e Shëndetësisë ka prezantuar dje strategjinë për përballimin e pandemisë në vjeshtë dhe dimër,...

Foto

Shikoni ç’ndodh në Wuhan, vendin e parë ku shpërtheu masivisht koronavirusi

Ishte pika fillestare e pandemisë së globale të quajtur COVID-19 dhe iu nënshtrua bllokimit të...

Po blejnë shtëpi dhe...

Pensionistët italianë gjejnë “parajsën” në Shqipëri, interes edhe nga nordikët

Në një kohë kur Shqipëria po përjeton një valë të lartë emigracioni, vendi ynë është...

"Mishërim i dekadencës së Perëndimit"

Kim Jong-Un merr një tjetër vendim ekstrem ndaj koreanëve

Të gjithë e mendonin se ishte zhdukur ose ndoshta edhe kishte vdekur, por jo. Lideri...

Nga Rudina Hajdari, Myslim Murrizi deri tek Kreshnik Spahiu

Ja kush pritet të hyjë në garën për parlamentin e ri në 2021!

Numrit të partive politike në vend në garën elektorale të 2021 pritet ti shtohen disa...

Mesazhi për Minskun

Protestat e dhunshme/ Kreu i OSBE-së, Rama ofron ndërmjetësim për zgjidhjen e krizës në Bjellorusi

Kryesia e OSBE-së vazhdon të ndjekë me vëmendje situatën në Bjellorusi, teksa në këtë vend...

“Nëse nuk ka izolim, zinxhiri nuk do të ndërpritet”

Mungesa e testimeve pengon luftën e Shqipërisë ndaj Covid-19

Instituti i Shëndetit Publik pranon se sistemi i gjurmimit të COVID-19 nuk i ka kapacitetet...