MENU
klinika
Reagojnë ashpër mediat serbe

Kundërshtarja e përbetuar e Lukashenkos, mike e shqiptarëve

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj

Kriza në Mesdhe: “Këmbana lufte, apo për paqe të qëndrueshme”?!

Në cilësinë e ekspertit për çështjet e sigurisë kombëtare, si dhe funksioneve të larta që...

"Takimi i parë dhe i fundit me të"

“Pse më je mërzitur të keqen Dori jot?”, Rama homazh për Teodor Kekon

Kreu i qeverise, Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij sot, nje mesazh homazh...

Nga Financial Times

Pse po shtohen lëvizjet ‘anti-vaksinë’ gjatë një pandemie?

Greer McVay këmbëngul se ajo nuk është aspak kundër vaksinës. Ajo është e azhurnuar me...

Inteligjenca amerikane publikon informacionin

“Autoritetet në Wuhan e mbajtën të fshehtë për javë të tëra faktin se…”

Inteligjenca amerikane ka mbledhur informacione që tregojnë se autoritetet zyrtare në Wuhan, Kinë, e mbajtën...

Befason sërish epidemiologu kryesor i Suedisë

“Maskat janë shumë të rrezikshme, nuk mund të mbështetemi tek to”

Epidemiologu kryesor i Suedisë refuzon të rekomandojë maska për fytyrën dhe thotë se është “shumë...

Epidemiologu italian flet për shifrën që tregon nëse situata ka dalë nga kontrolli

“Virusi ka pësuar mutacion, është shumë ngjitës”

“Deri më sot, epidemia është nën kontroll, por kini kujdes”. Massimo Ciccozzi, epidemiolog molekular, drejtor...

Fenomen i rrallë në Brazil

Bie dëborë dhe temperaturat shkojnë në -8 gradë

Një fenomen mjaft i rrallë ka ndodhur të premten në jug të Brazilit, ku vendasit...

Çfarë thotë policia?

E rëndë në Mullet/ Gjendet i mbytur 68-vjeçari

Një 68-vjeçar është gjetur i mbytur në Mullet në orë e para të mëngjesit të...

Çfarë thotë studimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë?

Shqipëria nuk ka aktivizuar shërbime mjekësore për adoleshentët

Ndryshe nga shumë vende me nivel të njëjtë të zhvillimit ekonomik, Shqipëria ende nuk i...