MENU
klinika
Për herë të parë pas 31 vitesh

Prezantohet letra origjinale e shenjtës Terezë për Ramiz Alinë

Richard Grenell tregon detaje

Çfarë synon SHBA-ja me normalizimin e marrëdhënieve ekonomike Kosovë-Serbi?

I dërguari special amerikan për Kosovën, Richard Grenell tregon se pse Shtetet e Bashkuara kanë...

"Hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin"

Marrëveshja Kosovë- Serbi/ Kim përshëndet veprimin

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka vlerësuar dhe përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar sot mes...

"Prishtina do vendosë raporte me Izraelin"

Marrëveshja/ Donald Trump: Kosova dhe Serbia angazhim historik

Presidenti amerikan Donald Trump ka folur nga Shtëpia e Bardhë pas nënshkrimit të marrëveshjes për...

Pse e lejon Evropa?

The Guardian: Politikat e reja vdekjeprurëse të emigracionit në Greqi

Një pjesë jetike e ligjit ndërkombëtar të refugjatëve është parimi i mos-ripërtëritjes: ideja që shtetet...

OBSH jep informacionin e rëndësishëm

Vaksinimi masiv anti-koronavirus nuk ka gjasa të arrihet deri në mes të vitit 2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë “nuk pret të shohë vaksinim të përhapur për koronavirusin deri në...

KQZ-ja e re

Shkon në Kuvend kandidatura e para, ja kush është aplikanti

Në zyrën e protokollit të Kuvendit të Shqipërisë ka mbërritur dosja e aplikantit të parë...

5 pacientë humbin jetën

Situata nga COVID-19, MSH: 123 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë kryer 857 testime për COVID-19 në 24 orët...

Bashkimi me Nismën Thurje

Hajdari konfirmon lëvizjen e re politike: Ftojmë ata që besojnë se duhet ndryshim

Rudina Hajdari tashmë është bashkuar me Nismën Thurje për të filluar një lëvizje të re...

"Nuk ua ndalojmë ne telefonat, por…"

Vetëvrasja e pacientëve, mjekja zbulon faktorët: Truri i pacientëve vuan nga mungesa e oksigjenit

Mjekja e QSUT, Entela Kolovani, komentoi për News24 ngjarjen shumë të rëndë të ndodhur te Spitali...

“Vetting” kandidatëve për deputetë

Kryemadhi komenton letrën e Yuri Kim: Duhet ta lexojë PS sepse LSI…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas takimit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta për datën...

Nevojitet një strategji e shpërndarjes

Pasi të jemi gati, si do ta shpërndajmë vaksinën e Covid-19?!

Qëllimi është i qartë: të ndërtojmë mbrojtje, të vendosim një pengesë në përhapjen e koronavirusit,...