MENU
klinika
Analiza/ “Nacionalizmi” i vaksinave

Pse vetëm bashkëpunimi ndërkombëtar, do t’i japë fund pandemisë!?

VIDEO/ Gjuhën e nënës nuk e venit asgjë dhe asnjë

“Dallëndyshe e vogël” këndohet në televizionin publik grek

Gjuha shqipe, gjuha e nënës kurrë nuk do të harrohet. Në videon e mëposhtëme shfaqet...

Condoleezza Rice: Disa nga kundërshtarët tanë, sidomos Rusia...

Ish Sekretarja Amerikane e Shtetit: Ju rrëfej “Katër Kalorësit e Apokalipsit”

Condoleezza Rice, ka ushtruar detyrën e Sekretares amerikane të Shtetit në vitet 2005-2009, dhe ka...

Policia e Shtetit: U hiqet patenta 34 shoferëve

Akset nacionale vëzhgohen me radar, “lumë” gjobash dhe arrestime

Gjatë kësaj të diele, janë evidentuar 34 drejtues mjetesh që qarkullonin me shpejtësi tej normave...

Nga Denis Dyrnjaja

Dashnorët e Partive

Nga Denis Dyrnjaja Ka diçka esenciale që gati gati po bërtet si realitet. Që kur...

100 ditë pa asnjë person të infektuar

Njihuni me vendin më të sigurt në botë nga koronavirusi

Zelanda e Re është një nga shtetet e pakta që nuk ka raportuar prej 100...

Të ndarë nga pandemia

BE kërkesë të veçantë shteteve anëtare: Të bashkojmë çiftet e pamartuara

Bashkimi Evropian po i kërkon vendeve anëtare të zbusin kufizimet në udhëtim për shkak të...

Nga Artur Ajazi

A thua të jenë vërtetë “2 mijë” emra?

Nga Artur Ajazi Lideri “suprem” i Partisë Demokratike zoti Basha, ka deklaruar se “në shtator...

Nga Ilir Metaj 

“Ben Bajo iku! Turp për këtë vend që melhemet i përdor për…”

Nga Ilir Metaj  Ben Bajo iku. Zemra e kujt e njohu u copetua. Po kaq....

'Mbaj buzët e mbledhura sikur po i fryn qiriut'

Panariti këshillon si të veproni nëse infektoheni nga COVID

Ish-deputeti i LSI, Edmond Panariti renditi katër këshilla që sipas tij duhen zbatuar nëse një...