MENU
klinika
"Faktori shqiptar duhet të nxisë dialogun"

“Serbia duhet ta njohë Kosovën”, Rama tregon detajet në takimin me Lavrov

“Qeveria dhe bashkia dështuan”

Reagon Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: TK pasuri publike, ligji special ra

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reagua pas dështimit të negociatave mes Bashkisë së Tiranës...

Mesazhi

I biri konfirmon vdekjen e Nexhmije Hoxhës, ja fjalët që i kushton

Ilir Hoxha, djali i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxhës ka përcjellë një mesazh për...

Debate të shumta

‘Ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave, ‘Hajdari and co’ kërkojnë…

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë...

Bashkia: Do e ndërtojmë me fonde publike

Dështon marrëveshja me privatin për Teatrin e ri Kombëtar

Projekti i Teatrit të ri Kombëtar do të ndërtohet si një investim me fonde publike....

Ministri gjerman: Pres që Komisioni Europian

“BE në mars do të marrë një vendim për çeljen e negociatave”

Michael Roth, ministri gjerman për Europën në Ministrinë e Jashtme gjermane, është shprehur optimist për...

Presidenca publikon mesazhin e Kim Mehmetit

“Ja arsyeja madhore për pjesëmarrje masive më 2 mars”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, iu përgjigjet akuzave të mazhorancës për manifestimin e...

"Shqipëria ka një qëndrim të qartë"

Rama i prerë në Rusi: Serbia të njohë sa më shpejt Kosovën!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha gjatë konferencës për shtyp me ministrin e Jashtëm të...

"Ju mbështesim plotësisht"

Lavrov- Ramës: Në OSBE ka fituar retorika sulmuese

Ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov ka vlerësuar Ramën si kryetar i Zyrës së OSBE...

Amerika Latine konfirmon rastin e parë në Brazil

Të gjitha kontinentet të prekura nga koronavirusi

Tashmë koronavirusi ka shkuar në të gjithë cepat e botës teksa dhe Amerika Latine, kontinenti...

Konfirmohen të tjera raste

Francë/ Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi

Kreu i Autoritetit Shëndetësor, Jerome Salomon, ka bërë të ditur se në Francë është shënuar...

"Filloni organizimin"

Tubimi më 2 Mars/ Basha i ‘bindet’ Metës, urdhër strukturave të Partisë

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka dhënë urdhër struktura të partisë që të jenë në shesh...