MENU
klinika
150 dollarë për dy doza!

Pas Rusisë, edhe kinezët e kanë gati vaksinën anti-Covid

"Nuk do t’ju kërkohet leje kalimi"

MEPJ jep njoftimin për emigrantët që do të vijnë nga Greqia

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka sqaruar vendimin e Greqisë për të njohur...

“Janë 300 mijë të sëmurë”

VOA: Covid po merr më shumë vëmendje se sëmundjet kronike

Në Shqipëri, veprimtarët e të drejtave të njeriut pohojnë se autoritetet shëndetësore e kanë përqendruar...

Çfarë thonë mjekët?

Kur është koha që t’i takoni të shëruarit nga COVID-19?

Një nga pyetjet që po përsëritet më shpesh në të gjithë botën është se kur...

"Exil" në kinema

Mediet gjermane: Filmi shqiptar vesh lëkurën e racizmit…

      Regjisori shqiptar nga Kosova, që jeton në Gjermani, me filmin e tij...

'D614G'

Një mutacion i ri i koronavirusit po shfaqet në Azi

Një formë e re koronavirusi, ndoshta më infektuese se vetë COVID-19, është zbuluar në Malajzi...

Ligji i ri për zgjidhjen e konflikteve jashtë gjykatave

Gjyqe të fshehta, pa zvarritje dhe me kosto të ulët, ja kushti i vetëm

Nga Adriatik Doçi Shqipëria do të ketë shumë shpejt një sistem arbitrazhi, si alternativë për...

Nga Skënder Minxhozi

Pse duhet përdorur politikisht edhe një krizë si ajo e Kakavijës?!

Prej muajsh, qëkurse ka hyrë në zyrën e kreut të shtetit, Ilir Meta vazhdon të...

Studioja hesht...

Jeta bohemiane e Arben Bajos dhe Kadareja “në pritje”

       Nëntë ditë pasi skulptori i njohur Arben Bajo u shua nga covid-19,...

Dëshmia

Hodhi foshnjën në koshin e plehrave tek “Ali Demi”, 32-vjeçarja tregon në Polici arsyen

Një foshnje e pajetë është gjetur e hedhur pranë një koshi mbeturinash. Foshnja ka qenë...

Harta e përhapjes në vend

MSH njofton 155 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë...