MENU
klinika
Zgjidhje të reja për gjeneratat e ardhshme?

Diga më e madhe në botë, ekspertët vënë në pikëpyetje funksionalitetin dhe efikasitetin e saj

Nga Andi Bushati

Kë do të kthejë PD në parlament?

Partia Demokratike ka nisur sot një rrugëtim, në fund të të cilit, me shumë gjasë,...

Hapet tenderi

Transformimi i Piramidës, qendër teknologjie, Bashkia e Tiranës nis punën

Rijetësimi i Piramidës në kryeqytet pritet që të jetë vetëm ccështje kohe. Bashkia e Tiranës...

Nga Ben Andoni

Ne i pjellim këta monstra apo kështu është kudo!?

Nga mënyra sesi zgjedhim në demokracinë indirekte, duke e deleguar të drejtën tonë, varet fati...

Udhëtimet po bëhen më të komplikuara pasi…

Koronavirusi nxit frikën e trazirave sociale në Evropë

Qeveritë evropiane po përpiqen të hartojnë plane radikale për t’u përballuar me një valë të...

“Bota mund të mos ketë kurrë një ‘vaksinë perfekte'”

OBSH apel qeverive: Rruga drejt normalitetit do të jetë e gjatë!

Organizata Botërore e Shëndetit paralajmëroi të hënën se, megjithë shpresat e forta, bota mund të...

Çfarë ka ndodhur? Policia rrethon zonën

Vrasja me armë zjarri në Fushë-Prezë: pika kontrolli në Rinas-Fushë, Krujë-Tiranë

Një person është gjetur i pajetë në Fushë Prezë, në kryqëzimin me Rrugën e Rinasit....

“Një periudhë shumë e vështirë dhe e rrezikshme për…”

Fatos Lubonja: Opozita duhet t’i hyjë me themel këtij narkoshteti

Analisti Fatos Lubonja paralajmëroi një periudhë të vështirë dhe të rrezikshme për shqiptarët dhe politikën,...

Ja dyshimet e para të policisë

Gjendet një person i pajetë në Fushë Prezë

Një person është gjetur i pajetë në Fushë Prezë, në kryqëzimin me Rrugën e Rinasit....

Covid-19/ 13 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë: 101 raste të reja, 6 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë në dy...

COVID-19

OBSH: Nuk ka shkop magjik, zgjidhjen e kemi vetë në dorë

Zgjidhjet që kemi në dispozicion tani mund të na ndihmojnë ta mundim shtypim dhe ta...

Për shkak të Covid-19

Europa mes të nxehtit rekord, izolimit dhe mbajtjes së detyrueshme të maskave

Një i nxehtë anormal është regjistruar në Europë me temperatura rekord. Në lindje, jug dhe...