MENU
klinika
Nga Dewtsche Welle

“Heshtje zgjedhore në Shqipëri me incidente te mosbindjes civile”

30 Qershori

“Zgjedhje a votime?”/ Nënkryetari i KQZ: Mos bojkotoni!

Nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, një ditë para zgjedhjeve lokale, ka apeluar...

Reagimi

“Nuk takon dot gruan e tij”, Presidenca i përgjigjet Hajdarit

Rudina Hajdari e cilësoi të turpshme faktin që Presidenti i Republikës Ilir Meta ka takuar...

Dynden drejt plazheve

Fluks në Morinë, mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë

Mijëra kosovarë janë drejtuar Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Nga mëngjesi deri në orën 09:00...

Anashkalon zgjedhjet

“Të mos harrojmë se s’ka vetëm të diel”, Meta mesazh shqiptarëve

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur me një foto mëngjesin e sotëm, ku shfaqet...

Opozita nuk merr pjesë

Shqipëria sot në heshtje zgjedhore, nesër votohet

Sot është heshtje zgjedhore, pas mbylljes një ditë më parë të fushatës elektorale nga Partia...

Tensionet e forta

Bomba dhe tym në Dibër/ Policia: Po na rrezikohet jeta!

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me tensionet e forta, që po ndodhin në KZAZ...

Deklarata për mediat

“Rama duhet të ikë!”/ Basha: Fytyrë e së keqes!

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu deklaroi se...

Tensionet e ashpra

Përplasjet në Dibër/ Lleshaj: Ligji do të veprojë!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar për tensionet e ashpra që po zhvillohen në...

Takimi në Vlorë

Rama: Të dielën nis lufta me xhezve në opozitë!

Kryeministri Edi Rama nga Vlora ku po mban fushatë elektorale deklaroi se ka një emocion...

Kërkohet vetëpërmbajtje

Zgjedhjet në Shqipëri/ Ambasada italiane: Të mos pengohen!

Ambasada e Italisë ka reaguar për zgjedhjet e 30 qershorit që pritet të mbahen në...

Thirrja për qytetarët

“Rama po provokon përplasje”/ Kryemadhi: Distancohuni nga dhuna!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk po reflekton përballë...