MENU
klinika
BIRN

“Shkatërrim i historisë, shenjë diktature”…

Rama njofton heqjen e masave shtrënguese

Hiqen autorizimet në të gjithë vendin, në zonat e kuqe zgjatet fasha orare

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke filluar nga dita e nesërme do të hiqen...

"50 vjet në atë ndërtesë-karantinë na dalin e teprojnë"

Balla nxjerr projektin: Meritojmë një teatër dinjitoz

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas shembjes së godinës...

“Nuk ka armik më të egër se Ramavirusi”

Basha dhe Kryemadhi thirrje qytetarëve: Derdhuni rrugëve të Tiranës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës...

Por sa larg jemi nga ajo pikë?

Analizë: ‘Imuniteti i tufës’, mënyra më shpejtë për t’i shpëtuar virusit

Këtë javë një klip i Dr Michael Ryan, nga Organizata Botërore e Shëndetit, u bë...

Nga Reuters tek Associated Press

Shembja e Teatrit jehonë në mediat ndërkombëtare

Protesta që po zhvillohet prej 10 orësh në Tiranë për shkak të shembjes së Teatrit...

"Tallash dhe teneqe"

Veliaj flet për Teatrin: Godina ishte e rrezikshme, ra me disa të prekura të lehta. Duhet…

Kreu i Bashkisë së Tiranës në një mesazh nga institucioni që drejton për shembjen e...

"Nuk të takon të fyesh e shpifësh"

Bëri thirrje për mosbindje civile, Rama i përgjigjet Edmond Budinës

Kryeministri Rama ka reaguar pak çaste për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe deklaratat e forta...

"Duke respektuar kushtet higjienike"

Basha pas mbledhjes me aleatët: Nga ky moment fillojmë protestat popoullore

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se opozita ka venduar që të organizojë protesta me...

The Washington Post: Policia shqiptare përleshet me opozitën dhe artistët...

Shembja e Teatrit Kombëtar është përcjellë edhe nga mediat e huaja

Shembja e Teatrit Kombëtar është përcjellë edhe nga mediat e huaja. The Washington Post shkruan...

Reagon Policia: Nuk kemi ushtruar dhunë

“Mos vini në rrezik shëndetin duke krijuar vatër infeksioni nga COVID”

Policia e Shtetit ka reaguar sërish në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar dhe protestën...

Thirrja për dialog nuk u ndoq

Prishja e Teatrit/ Reagon Be: Keqardhje!

Reagon Delegacioni i BE-se. Permes nje postimi ne facebook Bashkimi Europian thote se po ndjek...