MENU
klinika
Kompania Bioteknike

Ka një kurë për koronavirusin që e bllokon atë 100%!

Beteja e opozitës

Përballje me Ramën në 2021-in apo zgjedhje të parakohshme?

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është shprehur i vendosur për një përballje në zgjedhje që...

Letra/ Sqaron para hetuesve arsyet e vetëdorëzimit

Vetëdorëzohet në polici ish-drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela

Vetëdorëzohet në polici ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaelt Çela. Ai ishte ne kerkim per...

Flet kreu i Konfindustria

Çfarë rrezikon legalizimi i kanabisit? Diskutimi, pasi të kenë dhënë ‘OK’ BE e SHBA

Kreu i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku, është kundër diskutimit të nismës së qeverisë për legalizimin e...

ISSH apel të fortë qytetarëve

‘Merrni ushqime për 1 javë, nëse mundeni kufizoni…’

Rastete reja të rritura me të infektuar nga Covid-19, për të tretën ditë radhazi, tregojnë...

Por lëvizja nuk është për të gjithë. Ja cilët lejohen!

Këto vende në Evropë kanë hapur kufijtë që sot

Gjermania, Austria, Zvicra dhe Franca lehtësojnë nga e shtuna hapjen e kufijve mes tyre. Por...

'Në rast se... do të jetë falas'

“Me apo pa vaksinë, do t’i kthehemi normalitetit!”

Presidenti amerikan, Donald Trump, shpreson që shoqëria dhe ekonomia e vendit të tij do arrijë...

‘Kishim pajisje vetëm për tre ditë për të luftuar virusin’

Mjekët francezë ia thonë në sy presidentit, Macron e pranon: Kemi bërë një gabim…

Mjekët francezë debatuan të premten me Presidentin Emmanuel Macron në një ndër spitalet kryesore të...

Rama për spanjollët: BE, alternativa e vetme!

“Me njërën dorë e sy vizatoj, me dorën e syrin tjetër kujdesem për punën e kryeministrit”

Takimi me kryeministrin Edi Rama është në orën 14:00. I përpiktë, kryeministri socialist shqiptar vendos...

Letra e KLSH për Veliaj

“Pezullo vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar”

Kontrolli i Lartë i Shtetit i rekomandon kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj të...

Vëmendje po i kushtojnë veçanërisht mediat kineze

Virusi në SHBA që më 1 janar? – Disa media lokale flasin për 170 pacientë

Mediat lokale amerikane, por veçanërisht ato kineze, janë duke investiguar mbi qindra raste të dyshuara...

OBSH ngre alarmin

“Nuk është koha për të festuar arritjet, bëni gati spitalet për valën e dytë të COVID!”

Vendet evropiane mund të përballen me një valë të dytë vdekjeprurëse të koronavirusit gjatë dimrit,...