MENU
klinika
Cili do të jetë roli i SHBA-së dhe BE-së në këtë proces?

Mentor Nazarko zbulon skenarin e mundshëm të marrëveshjes Kosovë-Serbi

“Unë gjykoj se virusi i vërtetë ishte Virusi i Panikut”

Profesori Michael Levitt: Karantina shkaktoi më shumë vdekje sesa shpëtoi

Mbyllja shkaktoi më shumë vdekje sesa shpëtoi, tha një shkencëtar laureat i Nobelit, pasi ai...

Ultimatumi i Yuri Kim për të respektuar afatin 31 Maj

Këshilli Politik mblidhet sërish sot për dy çështjet e nxehta të Reformës Zgjedhore

Sot në orën 11:00 zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit Politik për reformën zgjedhore në...

"Nuk ka kompetenca pa kufi, por ai…"

Pas kërcënimeve të forta dhe urdhrit të fundit të Trump reagojnë ekspertët

Presidenti Trump nuk kursehet në kërcënime, që nga kanosja se do të mbyllë Twiterin, tek...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare e të dendura kryesisht përgjatë relieveve malore...

S’ka zgjedhje të reja

Gjykata Kushtetuese publikon vendimin përfundimtar për dekretin e Presidentit Thaçi

Gjykata Kushtetuese ka marrë sot vendim lidhur me çështjen e mandatarit Hoti, në të cilën...

"Reforma po përparon, anëtarët do marrin...."

Reagon ambasadorja e SHBA pas mbledhjes së Këshillit Politik

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pak pas përfundimit të tryezës së Këshillit...

Foto

Revoltohen bizneset, qindra dyqane ulin qepenat: “Na mbylli Ramavirusi”

Qindra biznese në kryeqytetet kane zgjedhur sonte një formë të veçantë proteste kundër qeverisë. Dyqane...

Ekspertët studiojnë sistemin imunitar

Tani mund të zbulohet COVID-19 më shpejt dhe me saktësi të madhe

Sistemi imunitar i njeriut është i përbërë nga miliona qeliza të bardha të llojit T...

Pas 3 orësh diskutime

‘Zgjedhorja’/ Palët politike: Të ketë polici në zgjedhje dhe kamera sigurie

Në mbledhjen e Këshillit Politik duket se të gjitha palët janë dakordësuar  për praninë  e...

I tërheq 'veshin' SPAK-ut dhe Çelës për anti-KÇK-në

Komiteti i Helsinkit kundër përgjimeve nga policia: Rrezikohet privatësia!

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka përshëndetur reagimin e SPAK-ut dhe Prokurorisë së Përgjithshme që kundërshtojnë projektligjin e...

70 persona vdiqën në 24 orët e fundit

Ulet sërish numri i të vdekurve nga koronavirus në Itali

Bie sërish numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali. Pas një rritje të një...