MENU
klinika
Nga Flora Xhemani Baba

Dhërmiu, fytyra e vërtetë e shoqërisë shqiptare

"Një shpjegim për të gjithë qytetarët e Roskovecit"

Drogë në makinën e Bashkisë, reagon Majlinda Bufi

Arbër Bufi, 35-vjeçari, nip i kryetares së bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi është proceduar penalisht....

Përditësimi i MSH mbi situatën në vend gjatë 24 orëve

Shqipëri/ Shënohen 5 viktima dhe 156 të infektuar

Situata epidemiologjike në vend në javën e fundit paraqitet e qendrueshme. Sipas të dhënave javore...

Ç’thotë kryemjeku britanik?

Koronavirusi do të jetë me ne përgjithmonë?

Një nga anëtarët e grupit shkencor që këshillon qeverinë britanike për koronavirusin, tha sot se...

Ryshfet e fshehje pasurie

SHBA-BE ‘skedojnë’ 12 gjyqtarë e prokurorë që duhet të ikin nga drejtësia

Gjatë tre viteve të veprimit të ligjit të Vetingut, përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të...

DW/ Të infektuar të patestuar

Dashuria për familjen nuk të mbron nga infektimi i Covid-19

Pushuesit e kthyer nga Kosova renditen tek më të infektuarit në Gjermani aktualisht. Takimet familjare...

Nga Bedri Islami

Për çfarë po përgatitet Meta?

Ka një dalldi të pazakontë në të gjithë qëndrimin politik dhe ligjërimin e vazhdueshëm të...

Bino: Te moshat e reja, infektohen më shumë gratë

Intervista/ Kush janë zonat me qarkullim të dendur të virusit?

Specialistja e ISHP theksoi se vazhdon të ketë një qarkullim të dendur të virusit, kryesisht...

OBSH del me këtë thirrje të fortë

Mes frikës për valën e dytë të pandemisë dhe kohëzgjatjes së saj

Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, e krahasoi virusin Sars-Cov2 me pandeminë e...

Thirrja për bashkim kundër armikut Covid-19

Nuk keni frikë nga koronavirusi? Po nga karantina?

Në njoftimin e pezullimit dy-javor të mësimdhënies brenda Universitetit Notre Dame, si dhe mbylljen e...

"Më preku veshkat, mushkëritë…"

Rreth 4 muaj në luftë me virusin, 65-vjeçari rrëfen tmerrin më të madh të jetës

Mick Pickering i ka thënë BBC-së se ndihet i lehtësuar pas rikthimit në shtëpi në...

Nga Dom Gjergj Meta

Pandemia po zbulon pandemi të tjera

Akoma nuk kemi arritur që ta tresim atë që ka ndodhur mbi popullin tonë. Akoma...