MENU
klinika
Opozita: Kërkesat tona u refuzuan!

Këshilli Politik ende pa marrëveshje për zgjedhoren

A kanë mbërritur palët në konsensus?

Numërimi mbrapsht/ Përfundon pas 4 orësh mbledhja e Këshillit Politik

Pas 4 orë diskutimesh ka përfunduar mbledhja Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore. Nuk dihet ende...

A ka dështuar plani i tyre?

A ka fituar Suedia “imunitet tufe”?

Suedia ishte i vetmi vend në botë që nuk vendos një bllokadë në luftën kundër...

"Goditje e rëndë për shëndetësinë"

SHBA i jep fund marrëdhënies me OBSH-në, BE mesazh Trump-it

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza e cilësoi ndarje të rëndë vendimin e SHBA-së për...

Po ngordhin masivisht lakuriqët

Një lajm i vjetër që ushqen panik!

Në Indi raportohet një numër i madh lakuriqësh të vdekur në një kohë shumë të...

Tashmë jo një spektator!

Mund të jetë më keqja ndër të gjitha vatrat e tjera të pandemisë

Për muaj të tërë, Amerika Latine pa pjesën tjetër të botës të vuante ndërsa koronavirusi...

Ja çfarë pritet të ndodhë!

Paditë e Aleancës për shembjen e Teatrit, zbardhet përgjigjja e SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikuar qëndrimin zyrtar të SPAK rreth kallëzimit të bërë në...

Njoftimi i dytë/ Ja çfarë lejohet dhe çfarë jo!

E diela me apo pa makina? Policia ndryshon vendimin për levizjen

Brenda ditës së sotme Policia e Shtetit ka dalë me dy njoftime të ndryshme sa...

Historia e Andrew Cuomo

“Heroi” i amerikanëve gjatë pandemisë dhe përplasja me Donald Trump

Nga Chris Smith- Vanity Fair Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, hodhi poshtë pirunin dhe...

Studimi

Koronavirusi nuk u përhap nga lakuriqët tek njerëzit!

Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi më shumë të dhëna për origjinën e koronavirusit të ri,...

Tetë mjekë për 10 mijë banorë!

Vendi me 97 milionë banorë arriti të ketë zero raste vdekje nga Covid-19

Kur bota kërkonte në Azi shembuj të suksesshëm për luftimin e koronavirusit, zakonisht përmendeshin Koreja...

Skenari i fundit/ Çfarë shkruajnë mediat e huaja?

Vrasja që ka trazuar Amerikën me protesta të përgjakshme

Protesta për të kërkuar drejtësi për vdekjen e njeriut me ngjyrë George Floyd kanë shpërthyer...