MENU
klinika
'Këshilli Politik të mblidhet nesër'

“Zgjedhorja”, opozita e bashkuar nuk tërhiqet

Raporti i Qendrës Europiane të Drogave

Meta: Kambanë alarmi! Lufta kundër kanabisit, kusht për integrimin

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të raportit të Qendrës Europiane të...

Arsyeja

Qendra Europiane e Drogave: Kultivimi i kanabisit mund të rritet muajt e ardhshëm

Qendra Europiane e Drogave (EMCDDA), ka publikuar raportin për e 2020 për ndikimin e pandemisë...

Reagon për situatën në pikën kufitare të Morinës

Rama: Unë kam njëmijë të meta, po nuk gënjej

Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën, por nga ana tjetër dhjetëra kamionë që kanë tentuar...

Reforma Zgjedhore

Ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë mbërrijnë në selinë e PD

Ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë sapo kanë mbërritur në selinë e PD, në...

70 milionë dollarë mbështetje direkte

Rindërtimi/ Ahmetaj: Këtë javë çelen fondet e dëmshpërblimit

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj bashkë me ministren Xhaçka kanë vizituar...

Ja si do të hetohen bandat kriminale

Goditje ndaj krimit, SPAK del me njoftim të rëndësishëm

Me anë të një njoftimi zyrtar, SPAK bën me dije se është riorganizuar ditën e...

“Lënda e errët”

Zbulohet pse në Gjermani ka pak vdekje nga infeksioni i koronavirusit

Gjermanët nuk vdesin nga Covid për shkak të ‘lëndës së errët’ imunologjike. Karl Friston, neuroshkencëtar...

Çfarë thotë ai?

“Koronavirusi nuk ekziston më”, deklarata e fortë e mjekut italian që ngjalli debate

Covid-19 “nga këndvështrimi klinik nuk ekziston më”. Kjo deklaratë e fortë vjen nga shefi i...

Çfarë pritet nga ky takim?

Djegia e afatit për përfundimin e Zgjedhores, Kim, Soreca dhe Norman i shkojnë në zyrë Bashës

Pasi afati i palëve politike për të përfunduar Reformën Zgjedhore brenda 31 majit, ambasadorja amerikane...

Grafia e mushkërive të pacientit me shenjat e COVID-19

“Koronavirusi mund të ketë qenë në Evropë që në nëntor”

“Koronavirusi mund të ketë mbërritur në Evropë në fillim të nëntorit të vitit të kaluar”....

Përditësimi i MSH

Situata ‘COVID-19’ në vend/ Rastet e reja, harta e përhapjes

Vazhdon rritet numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, duke shkuar ne 1143...