MENU
klinika
“Revoltë” ndaj Bashës në PD

Baza kërkon “grupin” e Berishës, demokratët e Shkodrës “rikthejnë”…

A krijojmë imunitet nga koronavirusi?

Mëkati fillestar dhe e panjohura e madhe, ekspertët thonë se…

Të dhëna premtuese sugjerojnë që mund të zhvillojmë të paktën njëfarë imuniteti ndaj koronavirusit –...

Flet ambasadori i Gjermanisë në Tiranë: BE dhe shtetet anëtare …

“Topi është ende në fushën e palës shqiptare”

“Presidenca gjermane e BE do të mbështesë Shqipërinë dhe rajonin në rimëkëmbjen nga kriza Corona...

Shtim rastesh e humbje jete/ Ç’po ndodh në Shqipëri me Covid-19?

Epidemiologu tregon pse virusi po infekton më shumë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, teksa eshte ndalur ne situatën epidemike aktuale nga koronavirusi ne vend, theksoi...

Komiteti Teknik merr vendimin

Bëhen të detyrueshme maskat në mjedise të mbyllura, rastet kur gjobiteni

Mjekja Gjeorgjina Kuli, anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për pandeminë tha se është vendosur...

"Ja arma më e fuqishme për të minimizuar dëmet e tij!"

Biologu thirrje shqiptarëve: S’ka terapi e vaksinë kundër Covid

Rektori i Universitetit “Luarasi”, Et’hem Ruka, përshkruan situatën e frikshme të krijuar nga pandemia e...

"...ne si shqiptarë e ruajtëm nderin...."

Bombardimet në Shqipëri nga aleatët në L2B

Lufta ka qene gjithnje nje event tragjik, por ne te kaluaren kishte edhe nje aspekt...

Nga Fahri Xharra

Intervistë me “Hylli i Dritës”/ Kadare për Martin Camajn

H. D. – A e keni njohtë Martin Camajn dhe çfarë marrëdhëniesh keni pas me...

Nga Bora Zukali

Përvjetori i vdekjes së rilindasit të shquar, Jani Vreto

Më 9 korrik të vitit 1900 u nga nga jeta Jani Vreto, rilindës i shquar...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Moti parashikohet i kthjellët deri në orët e mesditës në të gjithë territorin. Në mesditë...

Konfirmohet nga OBSH

“Covid qëndron më gjatë në ajër”

Organizata Botërore e Shëndetësisë pranon këshillën e 239 ekspertëve ndërkombëtarë se koronavirusi përhapet më gjerësisht...

"Situata ka ardhur nga abuzimi me hapjen"

Mjeku shqiptar: Numri i të shtuarve me Covid është dinamik!

Spitali Infektiv në Tiranë po mban gjithë peshën për trajtimin e të gjithë personave të...