MENU
klinika
Për të gjithë ata që ju skadon leja e qëndrimit

Ambasada shqiptare në Itali jep njoftimin me rëndësi

“Më 21 maj del shifra e saktë"

“Prilli ishte ‘shok’ ekonomik”, Ahmetaj: Ringritje shumë shpejt

Ministri i cili koordinon situatën e pandemisë, Arben Ahmetaj i ftuar në emisionin ”Real Story”...

Rindërtimi pas tërmetit

Dy arkitektët italianë prezantojnë planet e dy lagjeve të reja në Tiranë e Durrës

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe arkitetët italianë Stefano Boeri...

Rimëkëmbja ekonomike

Qeveria miraton garancinë e dytë sovrane

Qeveria ka miratuar sot më 13 maj garancinë e dytë sovrane e cila është më...

Meta mesazh të fortë me fjalët e Churchill

“Popujt kanë të drejtë të kenë pushtetin përmes zgjedhjeve të lira!”

Presidenti Ilir Meta jep një mesazh të fortë për funksionimin e sistemit gjyqësor, të drejtat...

Parashikimi i Uashingtonit

“Me zbutjen e kufizimeve 147 mijë amerikanë të vdekur nga COVID deri në gusht”

Në SHBA, një model i rishikuar matematik për vdekshmërinë nga koronavirusi parashikon se deri në...

Foto dhe video

Transformimi i luanit Lenci, i shpëtuar nga Kopshti Zoologjik ‘Horror’ në Fier

Nga një luan i kequshqyer, Lenci i mbijetoi ferrit dhe tani po jeton jetën e...

"Elementët shtesë të sigurisë kosto financiare"

Stomatologët në Durrës paralajmërojnë rritje të çmimeve për shërbimet

Mjekët stomatologë në Durrës paralajmërojnë rritje të çmimeve për shërbim e stomatologjisë. Elementët shtesë të...

“Do na ndihmojë të kuptojmë pse COVID-19…"

Shkencëtarët nisin studimin për zgjidhjen e enigmës më të madhe të koronavirusit

Shkencetaret britanikë do të studiojnë gjenet e mijëra pacientëve të infektuar nga COVID-19, në përpjekje...

Intervista për televizionin kroat

Rama: Idetë më të mira për të ardhmen e Europës gjenden në…

Javën e kaluar në Zagreb u zhvillua një samit online, ku morën pjesë udhëheqës të...

Koronavirusi/ “Skenari i pritshëm nuk na lejon të qetësohemi”

Komisioni Europian thirrje shteteve anëtare: Përgatituni për valën e dytë të infeksionit!

Ndërsa vendet në Europë kanë filluar të lehtësojnë masat e bllokimit, ekspertët kanë shprehur frikë...

Përditësimi i MSH

Situata ‘COVID-19’ në vend/ Rastet e reja dhe gjendja e të prekurve

Shkon në 880 numri i personave të prekur me koronavirus në vend. Për të tretën...