MENU
klinika
Këshilli i Ministrave miraton procedurat për banesat sociale

Si të shkëmbeni një apartament të vogël me një më të madh?

FMN/ Kriza ekonomike nga COVID-19

“Më shumë se gjysma e botës kërkon fonde emergjente”

Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva, tha në një intervistë të Mërkurën se rënia...

Sipas Bill Gates

Bota e punës pas COVID-19

Koronavirus do të ndryshojë përgjithmonë zakonet tona dhe shoqërinë në të cilën jetojmë. Ky është...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 16 Prill 2020

Monedha e eurozonës vazhdon rendin zbritës duke u këmbyer sot me 126 lekë. Dollari amerikan,...

BE dhe KE firmosin marrëveshjen

Shqipëria merr 15 mln euro për rindërtimin e 22 shkollave

Këtë të mërkurë u firmos kontrata e parë ku Bashkimi Europian i jep Shqipërisë 15...

Denaj thërret Këshillin e Investimeve

Biznesi: Na shqetëson papunësia, taksat e likuiditeti

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka thirrur mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të...

Le Maire flet për RTL

RT/ ‘Rizgjohet’ industria franceze

Një pjesë e madhe e ekonomisë së Francës “po funksionon”, sipas Ministrit të Financave Bruno...

Analiza/ Një plan i ri për një epokë të re

A na duhet një “Plan Marshall” për rindërtim pas COVID-19?

Kriza e COVID-19 mund të bëj që GDP-ja e Eurozonës të zvogëlohet me 7%. Institucionet...

Krizë dhe sfidë ndërkombëtare

Covid-19 trondit kërkesën globale për kafe

Përhapja e Covid-19 paraqet një sfidë të rëndësishme shtesë për sektorin global të kafesë, i...

"Baza themelore të ngurta"

RT: Ari ‘imun’ ndaj COVID-19

Ari e ka zgjeruar tubimin e tij me çmimet që arrijnë nivelin e tyre më...

Ul pagat për stafin e mbetur!

Linja ajrore lowcost shkurton 1 mijë vende pune

Linja ajrore hungareze me buxhet të ulët, Wizz Air tha të martën se po shkurton...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 15 Prill 2020

Monedha e eurozonës kap sot vlerën e 126.50 lekëve. Dollari amerikan, sërish në një ndryshim...