MENU
klinika
Buxheti faktik 2017

Ahmetaj: Ulëm borxhin në vit elektoral

E sjellin grekët e Coral

Gjigandi Shell hyn në tregun e karburanteve

Një brand global do të hyjë në tregun shqiptar të karburanteve. Së shpejti, në rrugët...

Gati në mesin e 2019

Plane vendore edhe për 16 bashkitë e mbetura

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë (MIE) ka siguruar fondet e nevojshme për hartimin e Planeve...

Ahmetaj analizon sektorin

Këtë vit priten mbi dy miliardë euro nga turizmi

Të ardhurat nga turizmi pritet të arrijnë në mbi dy miliardë euro këtë vit. Ministri...

Kursi i këmbimit

Leku bie lehtë ndaj euros dhe dollarit

Leku humbi lehtë terren në kursin e këmbimit me euron dhe dollarin amerikan. Sipas kursit...

Mbledhjet e FMN dhe BB

Sejko: Do kontrollojmë me rreptësi “bankierët” e rinj

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, mori pjesë javën e kaluar në Mbledhjet...

Në vendin e 98-të në Botë

Ende nuk jemi konkurrues në turizëm

Numri i turistëve po rritet, megjithatë, Shqipëria ngelet një destinacion pak konkurrues në turizëm. “Forumi...

Produktiviteti i dobët

Pak punë me shumë punëtorë

Shqipëria ka produktivitetin më të ulët të punës në Europë. Sipas një studimi nga Banka...

Sa 3% e PBB-së

Pagjumësia ka kosto për ekonominë

Mungesa e gjumit lidhet me një normë më të lartë vdekshmërie dhe rënie të produktivitetit...

Dossier/Pjesa e tretë

Të gjithë ‘’duhet të punojmë tokën’’ për të gjithë

Në pamje të parë panairi e mbushte sa derdhesh me njerëz e produkte sheshin nënë...

Dossier/Pjesa e dytë

Të kundrosh biologjikisht sytë në panair

Këmba nuk të zë baltë që të ngjit si në fshat, por fshati ka ardhur...

Dossier/Pjesa e parë

Aromë panairi bio, në moton ‘’punojmë tokën’’

Nga Eugent Kllapi/ Zhurmë, gjallëri dhe plot larmi nën këmbët e Pallatit të Kongreseve dhe Presidencës....