MENU
klinika
Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 11 Prill 2020

Por çfarë ishte ky plan?

Një “Plan Marshall” për pandeminë!

Sa herë ka krizë, përfshirë edhe në këtë aktualen, në komunikimin publik rikthehet termi “Plan...

Rezultatet do shihen në 2022

Arrihet marrëveshja për ulje të prodhimit të “arit të zi”

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), dhe vendet aleate janë pajtuar për të ndalur...

"Këto fonde kanë kushte nëse..."

Covid-19/ Eurogrupi paketë financare prej 500 miliardë euro

Një kompromis i çrregullt për të zhbllokuar 500 miliardë euro ndihmë të BE-së për vendet...

Në 3 javë 16.7 mln njerëz të papunë

Mnuchin: Aktiviteti ekonomik mund të fillojë në maj

Kompanitë amerikane, të detyruara të ndërpresin aktivitetin e tyre në përpjekje për të frenuar pandeminë...

Koronavirusi/ Paralajmërimi i FMN-së

“Depresioni më i thellë që nga vitet ’30”

Kryetarja e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Kristalina Georgieva deklaroi se pandemia e koronavirusit mund të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 10 Prill 2020

Këtë ditë të Premte, euro kap vlerën e 127.20 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet në tregun...

Përfiton nga kaosi

Arabia blen 1 mld dollarë aksione në kompanitë e naftës evropiane

Arabia Saudite bleu aksione me vlerë rreth 1 miliard dollarë në katër prodhues evropianë të...

COVID-19/ Tre vendimet e BSH

Nga ulja e pagave tek heqja e pagesës për E-Banking

Për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19 në vendin tonë, Këshilli mbikqyrës i Bankës...

Oxfam, pasojat e koronavirusit në ekonomi

”Rritje e varfërisë globale deri në gjysmë miliardë banorë”

Pasojat që koronavirusi do të shkaktojë në ekonomi pritet që të rrisin varfërinë globale deri...

Nga Irena Beiraj

Ulini shpatat ndaj biznesit, vetëm një rrugëdalje: Ta ndihmoni atë

Nga Irena Beqiraj Sot ka vetëm një moto e cila po drejton vendimarrjet e gjithë...

Çfarë e pret ekonominë shqiptare?

Banka Botërore: Shqipëria në recesion këtë vit

Banka Botërore ka publikuar këtë të enjte raportin periodik të pranverës për vendet e Europës...