MENU
klinika
Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 9 Maj 2020

Financat: Të shtyhet procesi

Rivlerësimi i pronave deri në dhjetor?

Pas Agjencisë së Kadastrës, është Ministria e Financave dhe Ekonomisë që ka kërkuar shtyrjen e...

Turizmi kërkon hapje urgjente

Unioni, letër Ramës: Rrezikojnë punën 70% e të punësuarve

Unionit Turistik Shqiptar i kërkon kryeministrit Edi Rama që duke i paraprirë sezonit turistik, të...

Parashikimi i miliarderit egjiptian

Ky do të jetë çmimi i naftës në 18 muajt e ardhshëm!

Naguib Sawiris, kryetar dhe CEO i Orascom Investment Holding, tha për CNBC në një intervistë...

Nga ekonomisti Iljas Mehmeti

Recesioni dhe Konsumi!

Lufta të mos ulet konsumi brenda vendit ! Lufta të mos shkatërrohen vendet e punës...

Pabarazi në tregun kinez

Lufta e Tregtisë godet prodhuesit perëndimorë

Nga Stuart Burns përmes AG Metal Miner Drejtuesit e automobilave që kryejnë sipërmarrje të përbashkëta...

RT/ Shumë më shpejt sesa pritej

Kompanitë e naftës amerikane po e ndërpresin prodhimin

Shtetet e Bashkuara janë në rrugën e duhur për të ulur 1.7 milion fuçi prodhim...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 8 Maj 2020

Euro ka shënuar sërish në një ndryshim positiv, këmbehet sot me 124.70  lekë. Dollari amerikan,...

Kompensimi i pronave

Strasburgu: Ligji i 2015, mjeti që do të zgjidhë problemin

Ditën e sotme, Gjykata e Strasburgut shpalli një vendim historik, që do të ketë implikime...

Intervista/ Situata ekonomike dhe zgjidhjet

Civici: Të shtyhet një vit shlyerja e kësteve të kredive

Në një intervistë për gazetën, ekonomisti i njohur, ish-anëtari i Këshillit të Bankës së Shqipërisë,...

Arsyet e refuzimit të punonjësve

“Paga e luftës” likujdohet brenda javës – Paketa 1 dhe 2

Tatimpaguesit dhe punonjësit që kanë aplikuar për të përfituar nga paketa e parë mbështetëse e...

Nëse pandemia vazhdon...

Ekonomia e MB përjeton humbjen më të madhe në 300 vite!

Sipas një parashikimi të ri nga Banka e Anglisë, ekonomia e Mbretërisë së Bashkuar po...