MENU
klinika
Çfarë përmban marrëveshja?

Siguria rrugore/ Firmoset Deklarata e Stokholmit

The New York Times

Lufta dixhitale e taksave, kërcënim ekonomik global

RIYADH, Arabia Saudite-Drejtuesit më të lartë botërorë paralajmëruan të Shtunën se një luftë ndërkombëtare e...

Premtimet e Kinës

A do të ndryshojnë kushtet e paktit tregtar SHBA-Kinë?

Edhe pse koronavirus nuk është ndalur, qeveria amerikane pret që Kina të mbajë premtimin për...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 23 Shkurt 2020

Euro kap sot vlerën e 121.90 lekëve. Dollari amerikan, ka rritur vlerën e tij, duke...

Kërkesa, PBB-të dhe indeksi i punësimit

Eurozonë/ Bilanci i biznesit gjatë muajit Shkurt

Aktiviteti i biznesit në eurozonë u përshpejtua më shumë sesa pritej këtë muaj, tregojnë të...

Nga teknologjia tek moda

COVID-19 “mashtron” industrinë e tregtisë

Përhapja e koronavirusit ka shkaktuar anulimin ose shtyrjen e më shumë se 24 ekspozitave dhe...

Dyzet vite suksesi

Raporti/ Tre eksportuesit më të mëdhenj në botë

Tre eksportuesit më të mëdhenj në botë, Gjermania, Kina dhe Shtetet e Bashkuara, janë përfituesit...

CNBC/ Ekspertët: Planifikoni tani para se...

“Kina është ende Kinë, ekonomia ende ekonomi”

Aktiviteti i biznesit në Kinë mund të duket sikur është në një ndalesë mes shpërthimit...

Sektori më problematik?

Paratë e pista/ Shqipëria rifutet në listën gri

Shqipëria vazhdon të paraqesë mangësi të theksuara në luftën kundër pastrimit të parave dhe të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 22 Shkurt 2020

Euro kap sot vlerën e 122.40  lekëve. Dollari amerikan, ka rritur vlerën e tij, duke...

Dalin shifrat

Sa grante, hua dhe donacione u dhanë për rindërtim?

Shifra e mbledhur në konferencën e donatorëve ishte 115 mld euro.Por sa nga këto pra...

Shitjet bien me 92%

COVID-19 “shkatërron” tregun e makinave

Shitjet e makinave për pasagjerë në Kinë ranë me 92% deri më tani për muajin...