MENU
klinika
Ç'po ndodh me eksportet dhe importet?

Tregtia shqiptare në kohë pandemie

5 histori suksesi

Krizat ekonomike nuk janë gjithmonë të këqija për biznesin!

Krizat ekonomike nuk janë gjithmonë lajme të këqija për bizneset pasi ekonomitë e shtypura dhe...

Tregu nuk po i përgjigjet uljes historike të prodhimit

RT/ Ari i zi ‘nuk do shohi dritë’ para qershorit

Vendet e mëdha prodhuese të naftës arritën një marrëveshje historike këtë muaj që synonte të...

U 'përul' përpara COVID-19

Ekonomia kineze kishte “pushtuar” botën, po tani?

Ekonomia kineze ka shënuar një tkurrje në tremujorin e parë të vitit, për herë të...

22 milionë të papunë brenda një muaji

Pandemia e koronavirusit dëmton rëndë ekonominë e SHBA

Pandemia e koronavirusit po vazhdon të dëmtojë rëndë ekonominë e Shteteve të Bashkuara. Javën e...

Studimi i ri

Vendet më të rrezikshme për përhapjen e koronavirusit

Reagimi ndaj coronavirusit të ri – përmes urdhrave dhe udhëzimeve të qëndrimit në shtëpi dhe...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 17 Prill 2020

Dhe për ditën e sotme euro nuk i ka shpëtuar rendit zbritës duke kapur kështu vlerën...

The Guardian/ Më 'elastikë' për një tjetër krizë!?

A po tronditet ekonomia globale në të menduarit afatgjatë?

Nga Larry Elliott Tregjet financiare mendojnë se më e keqja ka mbaruar. Çmimet e aksioneve...

Lëvizja për rekrutim punëtorësh

BBC/ Punëtorë nga Ballkani për të korrat e Europës

Punëtorët e fermave të Evropës Lindore janë dërguar në Mbretërinë e Bashkuar në fluturime çarter...

Publikhet formulari i posaçëm nga Tatimet

Si do të aplikohet për përfitimin e Paketës së Dytë financiare?

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton tatimpaguesit dhe individët e interesuar se për ndihmën financiare...

Këshilli i Ministrave miraton procedurat për banesat sociale

Si të shkëmbeni një apartament të vogël me një më të madh?

Këshilli i Ministrave ka miratuar përcaktimin e procedurës së shkëmbimit të banesës me kosto të...

FMN/ Kriza ekonomike nga COVID-19

“Më shumë se gjysma e botës kërkon fonde emergjente”

Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva, tha në një intervistë të Mërkurën se rënia...