MENU
klinika
Covid-19

Kudlow propozon “bono lufte”

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 07 Prill 2020

Monedha e eurozonës e ka filluar me zbritje këtë të martë duke u këmbyer kështu...

Çfarë pritet këtë javë?

Eventet kryesore që do i japin drejtim ekonomisë botërore

Vendet prodhuese të naftës do të zhvillojnë një takim për të diskutuar uljen e prodhimit...

Çfarë po ndodh me tregtinë globale?

COVID-19 ‘po i fal’ miliarda dollarë mjekësisë

Nënkancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz ka thënë se përvoja e përbashkët e luftimit të koronavirusit...

Nga Adrian Civici

“Ekonomia e luftës” apo ”korona-ekonomia”?

Në kuadrin e kësaj situate të jashtëzakonshme që po kalojmë dhe përpjekjeve drastike të vendeve...

ANALIZA/ Kriza që mund të sjellë shpërbërje

Eurozona në luftë drejt një marrëveshjeje për ekonominë

Ministrat e zonës euro po përpiqen të arrijnë një kompromis për një paketë gjithëpërfshirëse të...

Nga SHBA tek...

Cilët janë 5 shtetet që do të rimëkëmben më shpejt?!

Pandemia e Covid-19 ka injektuar një sasi të pashembullt të pasigurisë në ekonominë globale, pasi...

Indeksi Global i Elasticitetit

Sa të aftë jemi të përballojmë kriza?

Pandemia globale, Covid-19 ka injektuar një sasi të konsiderueshme dhe të paprecedentë pasigurie në ekonominë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 6 Prill 2020

Monedha e eurozonës e ka filluar me zbritje këtë javë duke u këmbyer kështu me...

Kina filloi të prodhojë

Azia është “zgjuar”

Indeksi zyrtar i prodhimtarisë në Kinë u rrit mjaft në muajin Mars, duke u përmirësuar...

Nevojat financiare kapin shifrën e...

Më shumë se 80 ekonomi sytë nga FMN

Më tepër se 80 ekonomi të tregjeve në zhvillim u janë drejtuar FMN-së për ndihmë...

Vendimet e Britanisë dhe Indisë

Zgjidhja që jep Rezerva Federale Amerikane

Me investitorët të grumbulluar pranë parajsës së dollarit, Rezerva Federale Amerikane ka krijuar një facilitet...