MENU
klinika
Ndërkohë inflacioni në Britani...

Japoni drejt një rënie ekonomike prej 6.3%

Me një vlerë prej $8.1 miliard

Alstom ble bisnesin e ndërtimit të trenave Bombardier

Një vit pasi plani i tij i bashkimit me Siemens doli nga shinat si rrjedhojë...

Bllokohen $100 miliard

HSBC redukton 35 mijë vende pune

E rënduar nga ulja e vlerës së aseteve të saj, fitimet para taksave të HSBC-së...

Arsyeja

Microsoft bllokohet përkohësisht

Një gjykatë vendosi një urdhër bllokimi të përkohshëm mbi Microsoft-in për sa i përket punimeve...

Nga presioni i një grupi ekologjik

Jeff Bezos premton $10 miliard për aktivistët

Nën presion nga një grup ekologjik (i gjelbër) punëtorësh tek Amazon, Jeff Bezos premtoi të...

CNBC/ Katër lojtarët kryesorë

COVID-19/ Tregu i vaksinave “rrëmben” 35 mld dollarë

Përhapja e koronavirusit po sjell vëmendje në industrinë e vaksinave me rritje të shpejtë. Tregu...

Projektligji i ri

Nuk ka më pagesa cash?

Projektligji i ri për pagesat, synon reduktimin e qarkullimit cash të parasë përmes shërbimeve inovative...

Rënie drastike të çmimit

Lindja e Mesme/ “Gjunjëzohet” nafta

Përhapja e koronavirusit mund të shkurtojë kërkesën për naftë në Kinë dhe shtete të tjera...

Çfarë përmban marrëveshja?

Siguria rrugore/ Firmoset Deklarata e Stokholmit

Shqipëria ka nënshkruar Deklaratën e Stokholmit, duke marrë angazhimin për zbatimin e planit të masave,...

The New York Times

Lufta dixhitale e taksave, kërcënim ekonomik global

RIYADH, Arabia Saudite-Drejtuesit më të lartë botërorë paralajmëruan të Shtunën se një luftë ndërkombëtare e...

Premtimet e Kinës

A do të ndryshojnë kushtet e paktit tregtar SHBA-Kinë?

Edhe pse koronavirus nuk është ndalur, qeveria amerikane pret që Kina të mbajë premtimin për...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 23 Shkurt 2020

Euro kap sot vlerën e 121.90 lekëve. Dollari amerikan, ka rritur vlerën e tij, duke...