MENU
klinika
Pandemia dhe zgjedhjet e vetme

Ulet prodhimi global i naftës. Po çmimi?

IPARD në mbështetje të fermerëve

“16 masa për modernizimin e ekonomisë rurale në Shqipëri”

Nga historitë e suksesit të programit IPARD është dhe Marjanë Gjondrekaj, përfituese e grantit për...

Parashikimi i BERZH-it

Shqipëria do të ketë rënie ekonomike prej 9%

Varësia nga turizmi dhe remitancat do të godasin fort ekonominë shqiptare këtë vit, gjatë të...

Thirrja e Denaj për bizneset

Miratohet vendimi për subvencionimin e interesave të huave

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka njoftuar se në mbështetje të qytetarëve dhe bizneseve, formalizuam...

Raporti i të ardhurave

Sa ishte fitimi i bankave gjatë tremujorit të parë?

Banka e Shqipërisë bën të ditur se, bankat raportuan një fitim prej 1.4 miliard lekësh...

Krahasim i gabuar apo mësim i fituar?

Kriza e Covid-19 vs “Depresioni i madh”

*Nga Adrian Civici Gjatë gjithë këtyre muajve të fundit një numër i konsiderueshëm ekspertësh, ekonomistësh...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 12 Maj 2020

Euro ka shënuar sërish në një ndryshim positiv, këmbehet sot me 12.70  lekë. Dollari amerikan,...

BIRN/ Do të kushtojë rreth 4.05% në vit

Kredia e FMN-së, më shtrenjtë se borxhet e qeverisë

Marrëveshja e kredisë me vlerë 139.3 milionë SDR e publikuar në faqen e internetit të...

‘Zvicra e të pasurve’

Pandemia rreshton më shumë se 1 mijë persona në radhë për ushqim

Në një nga qytetet më të pasura dhe më të shtrenjta në botë, punëtorët e...

Tarifa të reja për Kinën?

RT/ Koronavirus kërcënon marrëveshjen tregtare

Kriza e koronavirusit ka vendosur ta bëjë “të pamundur” që Pekini të kryejë blerjet e...

Këtë po bën Arabia Saudite!

Trefishim TVSH-në për të ‘shëruar’ ekonominë

Arabia Saudite do të trefishojë tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH), si pjesë e masave...

Shifra rekord në SHBA

Sekretari amerikan i Thesarit: Papunësia mund të rëndohet

Sekretari amerikan i Thesarit Steven Mnuchin tha të dielën se shkalla e lartë e papunësisë...