MENU
klinika
Përbëjnë 22% të gjithë të punësuarve

278 mijë shqiptarë punojnë pa rrogë

DAP udhëzues për testimet dhe intervistat

Punë në shtet? Tani mund të aplikohet online

Situata me koronavirusin detyroi edhe Drejtorinë e Administratës Publike (DAP) që bën edhe rekrutimet për...

"Rritja” e punës për vaksinat dhe trajtimet

Udhëheqësit global premtojnë mld dollarë në Samitin Virtual

Aleanca e udhëheqësve botërorë mbajti një samit virtual, të hënën, me qëllim mbledhjen e miliarda...

Ekonomia ka nevojë!

Banka e Shqipërisë: Do shtypen lekë!

Ekonomia ka nevojë të furnizohet me kartëmonedha të reja. Këtë njofton Banka e Shqipërisë me...

Përjashtim nga taksa e infrastrukturës

Detajet/ Qeveria zgjeron gamën e bizneseve që përfitojnë

Ligjit për përjashtimin e taksës së infrastrukturës i shtohet edhe një tjetër kategori biznesesh. Përmes...

Shkak bëhet Koronavirusi

Shtyhet censi i popullsisë dhe banesave

Insituti i Statistikave pritej që këtë vit, të kishte një nga “sipërmarrjet” më të rëndësishme...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 05 Maj 2020

Këtë të martë euro këmbehet me 123.90  lekë. Dollari amerikan, ka rënë në vlerën e...

BQE pret një recesion të butë

“Rimëkëmbja në nivelet e para virusit do të jetë e ngadaltë”

Ekonomia e Eurozonës do të tkurret më pak se ç’tregojnë projeksionet pesimiste, por rimëkëmbja mund...

Paketa e dytë financiare

DT: Pagesën 40 mijë lekë e kanë marrë 75 818 aplikues

Drejtoria e Tatimeve ka zbardhur të dhëna në lidhje me aplikimet e paketës së dytë...

Gjendja e bursave Gjermani dhe Francë

RT/ Tensionet e zjarrta SHBA-Kinë godasin tregjet evropiane

Tregjet në Evropë ndoqën bashkëmoshatarët e tyre aziatikë, duke pësuar humbje të mëdha në hapjen...

Çfarë kërkojnë investitorët globalë?

“Kombet e pasura bëjnë mirë që planet e rimëkëmbjes…”

Kombet më të pasura në botë duhet të sigurojnë që planet e tyre të rimëkëmbjes...

DW: Sinjal paralajmërues!

Pezullon eksportimin e drithërave/ Çfarë fsheh Rusia?!

Rusia ka pezulluar eksportimin e grurit për shkak të pandemisë së koronës dhe thatësirës së...