MENU
klinika
Jo mjaftueshëm për të arritur ambicjet e qeverisë

Tkurret GDP e Kinës

Vlerësimi i KE

Tre sfida kyçe për Shqipërinë!

Komisioni Europian në dokumentin e punës për vlerësimin e reformave ekonomike në vendin tonë, nënvizon...

Zhduket 1/3 e kërkesës

Kriza e naftës, bien çmimet

Çmimet e naftës në bursa vijojnë rënien e ndjeshme nga frika e zgjatjes së pandemisë...

Nga Adrian Civici

“Nesër” – me çfarë ndryshimesh pritet të përballemi?

Në këtë periudhë të paqartë e të panjohur “koronavirusi”, dilemave e pikëpyetjeve në lidhje me...

7 anije tregtare në kalatat portuale

Anije tregtare në port, përpunimi i mallrave vijon normalisht

Ministria e Infrastrukturës ka bërë me dije se po vazhdon normalisht procesi i përpunimit të...

Rimëkëmbja pas situatës së emergjencës

Denaj në takim me Bankën Botërore

Ministrja e Financave Anila Denaj ka zhvilluar një takim me ekipin e Bankës Botërore kryesuar...

Paketa financiare, masat anti-koronavirus

“Ligjet” miratojnë aktin normativ për ndryshimet në buxhet

Komisioni i Ligjeve miraton aktin normativ “Për disa ndryshime në ligjin nr.88/2019, “Për buxhetin e...

"Çdo ditë mund të vdesin mbi 300 mijë njerëz"

Alarmi i ekspertëve mbi ekonominë

Ekspertët kanë dhënë alarmin sa i takon situatës së krijuar nga COVID-19, teksa kanë deklaruar...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 28 Prill 2020

Këtë të martë monedha e eurozonës këmbehet me  124.50 lekë. Dollari amerikan, këmbehet në tregun...

Linjat ajrore europiane refuzojnë

Nuk ka rimbursim për fluturimet e anuluara nga COVID-19

Linjat ajrore europiane po refuzojnë të ofrojnë rimbursime për klientët, fluturimet e të cilëve u...

Për të ndihmuar vendasit dhe bizneset

Masa e pazakontë/ Qyteti italian printon ‘paranë’ e vet!

Castellino del Biferno është një qytet i vogël në rajonin Molise në jug të Italisë...

Po krahasohen me Luftën e Dytë Botërore

Vera/ Rekordet negative të shkaktuara nga Koronavirusi

Mbyllja e bareve dhe restoranteve për të moslejuar përhapjen e koronavirusit ka reduktuar në mënyrë...