MENU
klinika
Financat nuk tërhiqen nga afati

Fiskalizimi nis në janar 2020, testimi në tetor

Projekti

Matës inteligjentë për dritat, si do t’i ‘kontrolloni’ ato nga telefoni

Matësit inteligjentë të energjisë elektrike do t’i japin zgjidhje përfundimtare një prej ankesave më të...

Ç'po ndodh?

Taskforca e Transportit Rrugor kontrolle intensive në fundjavë

Taskforca e Transportit Rrugor ka vijuar kontrollet intensive edhe gjatë fundjavës lidhur me qëllim rritjen...

Aksioni anti-informalitet

Modernizohet sistemi i mbledhjes taksave

“Biznesi dhe administrata tatimore duhet ta shohin veten si partner në procesin e fiskalizimit”, deklaroi...

Rritet konsumi i ilaçeve

Sëmundjet që po “vrasin” shqiptarët

Biznesi i farmaceutikës po sheh një periudhë lulëzimi, teksa importet e ilaçeve në sasi u...

"Ndryshime në faturimin e abonentëve"

Nis instalimi i matësve inteligjentë në Kashar-Vorë

Pas përfundimit të fazës së parë në zonën e Durrësit, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë...

AKU pengon depërtimin e tyre në Shqipëri

46.2 ton produkte të pasigurta nga Brazili

AKU ka bllokuar 46.2 ton produkte të pasigurta nga Brazili. Gjatë kontrolleve në PIK Durrës,...

Pushtojnë tregun

Geshtenjat shqiptare “emigrojne” per ne Itali

Sipërfaqja e pemëve të bajames, arrave, lajthive dhe gështenjave në vendin tonë arrin më shumë...

Përfitimi

Tatimet për dividentin/ 8% nëse paguhet deri në 30 shtator

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, risjell në vëmendje për të gjithë tatimpaguesit, se deri në...

Kontrollohen 130 pika karburanti

Balluku thirrje subjekteve: Zero tolerancë për këdo që abuzon

130 pika karburanti kanë kaluar në sitën e kontrollit të Inspektoratit Shtetëror Teknik dhe Industrial...

Nënshkruhet marrëveshja IPA

Soreca: 42 mln euro për Reformën në Drejtësi!

42 milion euro do të financohen për zbatimin e Reformës në Drejtësi pas nënshkrimit të...

Shifrat

Zbrazet dhe plaket Shqipëria, të miturit “marrin arratinë”

Në një kohë që popullsia e Shqipërisë po shkon drejt plakjes dhe norma e fertilitetit...