MENU
klinika
Kë padit ish-guvernatori?

Ardian Fullani kërkon të drejtën në Strasburg

Fitimi

Për herë të parë pas 1940, Amerika eksporton naftë

Për herë të parë që prej vitit 1940, për plotë një muaj, Amerika eksportoi më...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 9 Dhjetor 2019

Monedha e eurozonës ka pësuar një ulje të lehtë duke shkuar sot në nivelin e...

"Ka akoma ndihma të tjera..."

Tërmeti/ Ambasada e Katarit dërgon 8 kamionë me ndihma

Pjesa urbane në Tiranë e ka mbyllur fazën e emergjencës, ndërkohë që po punohet edhe...

Mbledhje urgjente në Durrës

Lista me 660 familjet që përfitojnë qiranë

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka miratuar listën me 660 familje të prekura nga tërmeti i...

Konferenca me donatorët

Solidariteti është larg! Ja për çfarë kemi nevojë pas tragjedisë!

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një konferencë me donatorët në Turqi, pas takimit me Presidentin...

Habisin rezultatet

Kesh apo kartë krediti/ Shpenzojmë më shumë kur…

Shpesh e marrim si të mirëqënë dhe harrojmë se këto copa metali apo letre të...

Rama takon Erdoganin në Stamboll

Konferenca e investitorëve myslimanë

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme në Turqi me presidentin e Turqisë Recep...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 8 dhjetor 2019

Euro qëndron stabël sot në nivelin e 122.30 lekëve. Duke parë të dhënat e tregut...

Fondi prej 20 mld i shtetit

Rindërtimi i ndërtesave ‘sakrifikon’ projektet

200 milionë dollarë apo 20 miliardë lekë është fondi i parashikuar të alokohet nga qeveria...

Nga kostumet popullore tek qeleshet

Artizanë shqiptarë pjesë të Panairit Ndërkombëtar në Milano

Agjencia për Zhvillimin e Investimeve (AIDA) dhe artizanë nga treva të ndryshme të Shqipërisë marrin...

Bie prodhimi

Tërmeti dëmton bizneset/ Është ndalur puna

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka takuar disa pronarë biznesesh, sipas së cilëve këta të fundit kanë...