MENU
klinika
Njëri nëntokësor dhe tjetri në bregdet

Shqipëri, dy terminale gazi…

KLSH/ Jepen 35 masa, 8.2 milion shpërblim

Hekurudha drejt falimentimit?

Kontrolli i Lartë i Shtetit, Departamenti i Auditimit të Shoqërive Publike dhe Investimeve të Huaja...

Çfarë blejmë ne nga Kina?

Si mund të na e sjellë Kina koronavirusin?

Tregtia me Kinën zuri 6.9% të volumit tregtar gjatë vitit 2019, duke u zgjeruar në...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 05 Shkurt 2020

Euro është sot në vlerën 121.60 lekëve. Dollarin amerikan, e gjejmë sot në vlerën e...

Në ditët e para të shkurtit

Durrës/ Në kalatat portuale ankorohen 11 anije tregtare

Ditët e para të muajit shkurt kanë nisur me intensitet përpunues në kalatat portuale të...

Hapat e Shqipërisë

Taksimi i ndershëm/ OECD mbështet Shqipërinë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj priti në një takim delegacionin e lartë të...

Raportimi financiar i shëndetshëm dhe transparent

Denaj: Qasje pro aktive ndaj konkurrencës së ndershme

Ministria e Financave dhe Ekonomisë do të angazhohet për përmirësimin e mëtejshëm të cilësisë së...

2900 pasagjerë më shumë se në janarin e vitit të kaluar

Rritet numri i udhëtarëve në portin e Vlorës

Porti Detar i Vlorës operon me dy tragete në linjën Vlorë – Brindizi – Vlorë,...

Takimi i ambasadores Kim me ministren Denaj

Investimet e huaja në Shqipëri, si do të krijohen mundësitë?

Zbardhet takimi mes ambasadores së SHBA-ve Juri Kim dhe ministres së Financave dhe Ekonomisë Anila...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 04 Shkurt 2020

Euro ka zbritur sot në vlerën 121.60 lekëve. Dollarin amerikan, gjithashtu e gjejmë dhe sot...

Javë pune 48 orëshe...

Gazeta franceze shkruan për Reformë sociale në kohën e Zogut

Nga Aurenc Bebja, Francë-3 Shkurt 2020 “Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të...

Ndikon reformimi i tregut

Rrjeti i bankave/Ulet numri i degëve në 446

Procesi i konsolidimit të sistemit bankar e ka zvogëluar më tej rrjetin e degëve dhe...