MENU
klinika
Lehtësitë për bizneset e mbyllura

Fshihen gjobat për deklarim të vonuar

Sejko: Niveli më i ulët në histori

BSH ul normën e interest nga 1% në 0,5%

Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koroanvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka...

"Vëzhgo, pastaj stimulo"

CNBC/ Ekonomitë aziatike më të forta se të perëndimit

Investitorët që kërkojnë vende të sigurta për të ‘parkuar’ paratë e tyre duhet të shikojnë...

"Nëse fitojmë luftën..."

Koronavirusi, momenti për të hedhur “para nga helikopteri”

Pandemia e Covid-19 që po shkatërron jetë dhe jetesën në të gjithë botën ka sulmuar...

Kursi

Bursa dhe këmbimi vaultor, 25 Mars 2020

Monedha e eurozonës këtë mëngjes është rritur në vlerën e 124.50 lekëve. Dollari amerikan, ka...

Letra për qeveritë

“Parandaloni katastrofën ekonomike në botë”

Këshilli Botëror i Turizmit dhe Udhëtimit ka bërë thirrje qeverive të gjithë botës me anë...

Përshtatuni!

Covid-19/ Nëse nuk shisni dot produkte, shisni informacion!

Me ngjarje, projekte dhe prurjet e të ardhurave që po zvogëlohen në këto ditë për...

Tregtia injoron Covid-19

Importet me Kinën/ Shkurti shënon vlerën më të lartë

Shpërthimi i Covid-19 në Kinë në fillim të këtij viti, duket se nuk ka ndikuar...

Ja masat që duhet të marrin!

AKU thirrje subjekteve që tregtojnë fruta-perime

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nëpërmjet një postimi në Facebook kërkon në mënyrë rigoroze zbatimin dhe...

Ja çfarë thotë Shoqata Ndërkombëtare e Monedhave

A përhapet COVID-19 nga lekët?

Përdorimi i parasë cash nuk përbën rrezik për përhapjen e koronavirusit. Në një letër zyrtare...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 24 Mars 2020

Këtë të martë monedha e eurozonës ka pësuar sërish ndryshim pozitiv duke arritur në vlerën...

Çfarë pritet të ndodhë?

Një ‘luftë’ midis COVID-19 dhe Globalizmit

Sipas ‘The Wall Street Journal’, pandemia e koronavirusit nuk do të kufizojë globalizimin përkundrazi, globalizimi...