MENU
klinika
INSTAT/ 0.3% më pak se...

Energjia elektrike/ Mungesa e rreshjeve përgjysmoi prodhimin

Dy shtysat kryesore

Koronavirus po forcon euron?

Gjatë dy viteve të fundit, lajmet financiare të kursit të këmbimit euro/dollar kanë ofruar shumë...

Nga CNBC

FMN premton $50 mld, bursat japin shenja jete

Aksionet evropiane janë gati të hapen të këtë të enjten pasi tregjet po reagojnë pozitivisht...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 05 Mars 2020

Euro vazhdon të rritet, duke u këmbyer sot me 122.50 lekë. Dollari amerikan, e gjejmë...

Nga BBC

Banka qendrore e SHBA bën uljen e nivelit të urgjencës

Banka qendrore e SHBA ka ulur normat e interesit në përgjigje të shqetësimeve në rritje...

Intervista me shefin e zyrës së Brukselit

“Çdo dy minuta, një person nga Ballkani emigron drejt BE-së”

Intervistë e marrë me shkurtime me Dusan Reljic (Shefi i zyrës së Brukselit në SWP...

"Donatorët të reflektojnë"

Rindërtimi/ Ahmetaj: Të mos mbipopullojmë një program

Në mbledhjen e komitetit të Rindërtimit, ministri i rindërtimit Arben Ahmetaj, ka bërë një thirrje...

Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm

Çfarë duhet të dinë bizneset e prekura nga tërmeti?

Administrata Tatimore njofton të gjithë tatimpaguesit e prekur nga tërmeti i datës 26 Nëntor 2019...

Çfarë pritet?

Amnistia fiskale/ Civici: Ndikim pozitiv në investime dhe konsum

Amnistia fiskale dhe penale e shpallur nga qeveria dhe që pritet të shkojë në parlament...

Plani i OPEC për stabilizimin e çmimeve

Ulet prodhimi i naftës, 1 milion fuçi më pak në ditë

Aleanca energjetike midis Arabisë Saudite dhe Rusisë ka të ngjarë të vijë nën një kontroll...

Ekonomistët janë skeptikë...

CNBC/ Çfarë e pret euron në 10 vitet e ardhshme?

Rritja në zonën e euros ka të ngjarë të jetë shumë e ngadaltë gjatë dekadës...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 04 Mars 2020

Euro rrit vlerën e tij këtë të mërkurë, duke u këmbyer kështu me 122.40 lekë....