MENU
klinika
Protesta në vend

E gjithë Rusia kundër Putinit

Reagimi i menjëhershëm i Makron...

‘Shkaktarja për shembjen e urës është Evropa’

Kur bëhet fjala për Makron, presidentin e Francës, dhe ministrin e brendshëm italian, duket se...

Spekulime pas takimit

Orban dhe Salvini ndryshojnë peisazhin politik në Europë?

Kryeministri hungarez Viktor Orban dhe ministri italian Matteo Salvini janë dy politikanët e preferuar të...

Do të prishen ekuilibrat

Brexit pa marrëveshje dhe pasojat për Evropën

Franca dhe Gjermania po përgatiten për një Brexit pa marrëveshje. Parisi po shqyrton qëndrimin që...

Refuzuan thirrjen e Italisë

Spanja dhe Franca “mbyllin” portet për migrantët

Thirrja e Italisë për Francën dhe Spanjën për të ofruar portet e tyre për zbarkimin...

Disa çështje ende të pambyllura

Çfarë e pengon marrëdhënien Francë-Rusi?

Presidenti francez Emanuel Makron i bëri thirrje Bashkimit Evropian të enjten për të modernizuar lidhjet...

Hiqet statuja e Erdoganit

Gjermanët rrëzojnë “Hitlerin turk”

Presidenti turk Erdogan ka qenë në qendër javët e fundit për shkak të “krizës” në...

Zv. kryeministri kërcënon BE

Shtohen tensionet Itali-BE

Pasi italianët u kthyen në qytete nga pushimet në bregdet dhe në fshatra, kuptuan se...

Greqi-Turqi

Si ka ndikuar NATO në zgjidhjen e krizës mes Greqisë e Turqisë?

Kriza e sotme midis dy vendeve ballkanike Greqi dhe Turqi, anëtarë të hershëm të NATO-s...

Greqi – Turqi

Greqi–Turqi, historiku i një marrëdhënieje aspak miqësore

Kriza e sotme midis dy vendeve ballkanike Greqi dhe Turqi, anëtarë të hershëm të NATO-s...

Dossier Greqi - Turqi

Konflikti Greqi-Turqi, a preket Shqipëria nga kjo?!

Greqi – Turqi, historiku i një marrëdhënieje aspak miqësore. Kriza e sotme midis dy vendeve...

Mentor Nazarko

Andreoti: Pse nuk e mbrojtëm Shqipërinë nga rusët në 1960-ën

Të intervistosh njerin nga figurat historike të politikës italiane dhe asaj europiane të luftës së...