MENU
klinika
Ende zvarritje nëpër institucione

3 vite pritje për kufijtë, Merkel mban ‘peng’ emigrantët

Rreziqet pas zgjedhjeve

Kriza e Suedisë së shpejti mund të jetë edhe e Evropës…

Në më pak se një muaj, suedezët do të votojnë në zgjedhjet e përgjithshme të...

Deklarata e tij për Merkel

Ministri Salvini shpërthen sërish…

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini thotë se qeveria gjermane ka nënvlerësuar rrezikun e konfliktit...

Flet ish-ambasadori

BE zhgënjehet nga Turqia…

Qeveritë evropiane po dëshmojnë aktualisht një lëvizje dukshëm pozitive të lidershipit turk drejt BE. Në...

Nga Jean Pisani-Ferry

“Makron po sillet si të ishte Zot”

Një ekonomist francez  të dielën i bëri thirrje presidentit të vendit të miratojë një stil...

Deklarata e Jaroslaw Kaczynski

Polonia: Ne nuk do të infektohemi nga “sëmundjet sociale” të BE

Polonia është pjesë e Bashkimit Evropian, por duhet të jetë i kujdesshëm që të mos...

Rreziqet pas zgjedhjeve

E ardhmja e pasigurtë e Suedisë…

Sondazhet tregojnë sukses të mëtejshëm për partinë anti-imigrante në Suedi. Por nuk ka arsye që...

Protesta në vend

E gjithë Rusia kundër Putinit

Mijëra njerëz në të gjithë Rusinë u bashkuan në protesta të dielën kundër planeve të...

Reagimi i menjëhershëm i Makron...

‘Shkaktarja për shembjen e urës është Evropa’

Kur bëhet fjala për Makron, presidentin e Francës, dhe ministrin e brendshëm italian, duket se...

Spekulime pas takimit

Orban dhe Salvini ndryshojnë peisazhin politik në Europë?

Kryeministri hungarez Viktor Orban dhe ministri italian Matteo Salvini janë dy politikanët e preferuar të...

Do të prishen ekuilibrat

Brexit pa marrëveshje dhe pasojat për Evropën

Franca dhe Gjermania po përgatiten për një Brexit pa marrëveshje. Parisi po shqyrton qëndrimin që...

Refuzuan thirrjen e Italisë

Spanja dhe Franca “mbyllin” portet për migrantët

Thirrja e Italisë për Francën dhe Spanjën për të ofruar portet e tyre për zbarkimin...