MENU
klinika
OKB thotë se keqtrajtojnë emigrantët

Të zhgënjyer nga Italia e Austria

Përmbysje e rezultateve të sondazheve

Asgjë nuk shkoi siç pritej…

Zgjedhjet në 9 shtator në Suedi dukej se ishin një “qortim” për politikat bujare të...

Flet këshilltari i lartë qeveritar

Italia mund të largohet nga BE…

Bashkimi Evropian nuk ka nxjerrë mësim nga Brexit dhe mund ta detyrojë Italinë të rishqyrtojë...

Bisedime për një tjetër aleancë

Liderat evropianë kundër populistëve

Kreu i grupit liberal në Parlamentin Europian Guy Verhofstadt tha të dielën se po kërkon...

Globalizmi kundër nacionalizmit

Makron-Salvini, një luftë për të ardhmen e Evropës

Shenja e parë që Mateo Salvini ishte i destinuar të bënte luftë me Emanuel Makron...

Thirrje për bashkimin e populistëve

‘Martesa’ Itali-Hungari/ ‘Kali i Trojës’ për Evropën

Udhëheqësi hungarez Viktor Orban dhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini patën së fundmi një takim,...

Merkel e pavendosur

Çfarë kërkon në të vërtetë Gjermania?

Brukseli po përgatitet për një zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm. Dhe çështja më e...

Ende zvarritje nëpër institucione

3 vite pritje për kufijtë, Merkel mban ‘peng’ emigrantët

Zaid al-Ahmed u largua nga lufta në Irak, por 23-vjeçari ende po përpiqet të dalë...

Rreziqet pas zgjedhjeve

Kriza e Suedisë së shpejti mund të jetë edhe e Evropës…

Në më pak se një muaj, suedezët do të votojnë në zgjedhjet e përgjithshme të...

Deklarata e tij për Merkel

Ministri Salvini shpërthen sërish…

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini thotë se qeveria gjermane ka nënvlerësuar rrezikun e konfliktit...

Flet ish-ambasadori

BE zhgënjehet nga Turqia…

Qeveritë evropiane po dëshmojnë aktualisht një lëvizje dukshëm pozitive të lidershipit turk drejt BE. Në...

Nga Jean Pisani-Ferry

“Makron po sillet si të ishte Zot”

Një ekonomist francez  të dielën i bëri thirrje presidentit të vendit të miratojë një stil...