MENU
klinika
Deklarata e Merkel

“Çështja e kufirit irlandez nuk është prioriteti i Britanisë”

Grindje për Brexit

Si shkoi samiti i BE në Salzburg?

Udhëheqësit evropianë ditën e sotme kërkuan një frymë të re kompromisi lidhur me daljen e...

Kush do të zërë vendin e Juncker?

Një tjetër kandidat për presidencën e KE

Ish-kancelari austriak i qendrës së majtë Christian Kern njoftoi se do të kandidojë në zgjedhjet...

Do mbështesë Hungarinë

Bullgaria ‘surprizon’ gjithë Evropën

Bullgaria do të mbështesë Hungarinë në konfliktin me Bashkimin Evropian, kështu tha të mërkurën zëvendëskryeministri...

Miqësi e fortë

Rusia dhe Hungaria bashkojnë forcat kundër BE-së?

Vladimir Putin  dhe Viktor Orban do të takohen të martën. Të dy përfaqësojnë forca nacionaliste...

Pushimi i shefit të inteligjencës

Merkel ‘me shpatulla pas murit’. Po tani?!

Kreu i agjencisë gjermane të inteligjencës humbi punën të martën pasi komentet e tij për...

Kriza në koalicion

Çfarë po ndodh? Tjetër skandal në qeverinë Merkel…

Merkel po lufton edhe një krizë tjetër qeveritare në Gjermani pasi një përplasje dramatike nisi...

Sondazhet e La Republica

Populistët italianë nuk mposhten…

Koalicioni i Italisë i Lëvizjes Populiste Pesë Yje dhe Ligës që janë kundër Emigracionit po...

Fati i Evopës në duart e...

Dilema e madhe/ Makron apo Orban?!

Viktor Orban, kryeministri populist i Hungarisë me sa duket ka kërkuar një sfidë personale me...

Nga Project Syndicate

Ku shkoi pushteti i Putinit?!

Në zgjedhjet presidenciale të Rusisë në mars, Vladimir Putin siguroi në mënyrë mbreslënëse 76% të...

Një 'valë' e re migrantësh

Turqia paralajmëron Evropën

Presidenca turke thotë se migrimi nga Idlibi jo vetëm që do ta rëndojë Ankaranë, por...

"Sypatrembur" pas sanksioneve

Hungaria nis nga e para “betejën” me BE-në

Që kur qeveria luftarake e kryeministrit hungarez erdhi në pushtet në vitin 2010, në mënyrë...