MENU
klinika
Kush do të zërë vendin e Juncker?

Një tjetër kandidat për presidencën e KE

Do mbështesë Hungarinë

Bullgaria ‘surprizon’ gjithë Evropën

Bullgaria do të mbështesë Hungarinë në konfliktin me Bashkimin Evropian, kështu tha të mërkurën zëvendëskryeministri...

Miqësi e fortë

Rusia dhe Hungaria bashkojnë forcat kundër BE-së?

Vladimir Putin  dhe Viktor Orban do të takohen të martën. Të dy përfaqësojnë forca nacionaliste...

Pushimi i shefit të inteligjencës

Merkel ‘me shpatulla pas murit’. Po tani?!

Kreu i agjencisë gjermane të inteligjencës humbi punën të martën pasi komentet e tij për...

Kriza në koalicion

Çfarë po ndodh? Tjetër skandal në qeverinë Merkel…

Merkel po lufton edhe një krizë tjetër qeveritare në Gjermani pasi një përplasje dramatike nisi...

Sondazhet e La Republica

Populistët italianë nuk mposhten…

Koalicioni i Italisë i Lëvizjes Populiste Pesë Yje dhe Ligës që janë kundër Emigracionit po...

Fati i Evopës në duart e...

Dilema e madhe/ Makron apo Orban?!

Viktor Orban, kryeministri populist i Hungarisë me sa duket ka kërkuar një sfidë personale me...

Nga Project Syndicate

Ku shkoi pushteti i Putinit?!

Në zgjedhjet presidenciale të Rusisë në mars, Vladimir Putin siguroi në mënyrë mbreslënëse 76% të...

Një 'valë' e re migrantësh

Turqia paralajmëron Evropën

Presidenca turke thotë se migrimi nga Idlibi jo vetëm që do ta rëndojë Ankaranë, por...

"Sypatrembur" pas sanksioneve

Hungaria nis nga e para “betejën” me BE-në

Që kur qeveria luftarake e kryeministrit hungarez erdhi në pushtet në vitin 2010, në mënyrë...

Nga The Economist

BE vazhdon të dënojë rëndë Rusinë…

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se sanksionet e Bashkimit Evropian mbi Moskën nuk do të...

Përsëri përplasje Itali-BE

Kërcënim janë ‘Musolinët e vegjël’, jo ‘Hitleri i ri’

Ministri i brendshëm i Italisë është përplasur përsëri me BE, duke marrë kështu një qortim...