MENU
klinika
Po pas krizës?

BE ndaloi udhëtimet por tani është vonë!

Në kohë koronavirusi

Askujt nuk i duhet një kryeministër i pavendosur!

Vendimi i Johnson për ta luftuar i vetëm, përhapjen e Covid-19 të Britanisë së Madhe...

Nga Project Syndicate

Bota është në luftë! Kina fitoi betejën e parë!

Lufta kundër COVID-19 është një luftë totale. Kina duket se e ka fituar betejën e...

Si po përfitojnë liderët nga situata...

E gjithë bota mendon për virusin, ata mendojnë për karriget!

Njoftimi i Presidentit Donald Trump për pezullimin e udhëtimeve nga pjesa më e madhe e...

"Të joshur" nga investimet?

SHBA-në apo Kinën? Ballkani ka zgjedhur!

Ballkani në tërësi, dhe Serbia në veçanti po kthehen shpejt në një skenë konfrontimi midis...

Nga Financial Times

Italisë i duhej ndihmë, jo një shuplakë në fytyrë…

Mjekët e urgjencës në Itali, epiqendra evropiane e pandemisë së koronavirusit, këtë javë iu dhanë...

Nga Deutsche Welle

Koronavirusi/ Po Gjermania, a po bën sa duhet?

Shkollat po mbyllen në të gjithë vendin, ndeshjet sportive janë pezulluar dhe thuajse gjithçka është...

Edhe ISIS i frikësuar nga koronavirusi

Dikur kërkonin ta sulmonin Evropën, sot largohen prej saj…

Grupi terrorist i Shtetit Islamik (ISIS) ka këshilluar operatorët e saj të largohen nga Evropa...

Lufta kundër koronavirusit

Është koha që NATO të veprojë!

Ndërsa dëgjoja Presidentin Trump duke njoftuar ndalimin e udhëtimeve, mendja ime shkoi tek takimet e...

Nga Foreign Policy

Edhe në kohë nevoje BE-ja e braktisi Italinë…

Italia është e gjitha e izoluar. Shkollat ​​dhe universitetet janë të mbyllura, lojërat e futbollit...

Nga The Guardian

Britania po e lufton koronavirusin krejtësisht ndryshe!

Në 23 janar, qeveria qendrore e Kinës izoloi Wuhanin dhe qytete të tjera në provincën...

Pas takimit të fundit...

Putin-Erdogan, një histori “dashuri-urrejtje”

Pasi presidentët turq dhe rus u takuan në Moskë për të diskutuar situatën në Idlib,...