MENU
klinika
Liderët tregojnë detajet

Turqia dhe Rusia ‘pakt’ për armëpushimin në Siri

"Nuk janë konsideruar efikase"

Presidentja e KE kundër mbylljes së kufijve nga COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen paralajmëroi sot kundër mbylljes së kufijve, vendosur...

Frikë nga përhapja e virusit

Trump shpall emergjencën kombëtare në SHBA

Presidenti Donald Trump njoftoi të premten se po e shpall pandeminë e koronavirusit një emergjencë...

"Përhapja e teorive komplotiste e rrezikshme"

Koronavirusi/ Uashingtoni thërret ambasadorin kinez

Uashingtoni thirri sot ambasadorin kinez në SHBA, pas deklaratave të një zyrtari kinez për një...

Deutsche welle

“BE do të ndihmojë vendet anëtare në çdo formë”

Mesazhin e fundit në fjalimin e saj ajo e formuloi në anglisht, e përsëriti në...

Sfida e Von Der Leyen dhe Michel

Për Evropën, kjo është krizë shëndeti dhe uniteti…

Është bërë një rutinë së fundmi që ne dokumentojmë çdo ditë rastet e koronavirusit, dhe...

17 mijë njerëz të paditur në 4 vjet!

Erdogan mund të fyejë këdo, por nëse dikush fyen atë…

Retorika e ashpër e Presidentit Rexhep Tajip Erdogan kundër kundërshtarëve të tij është e njohur,...

"Mos t'i nënshtrohemi nacionalizmit"

Koronavirusi nuk ka pasaportë…

Shtetet e BE-së duhet të mbajnë kufijtë e hapur aty ku është e mundur dhe...

Editorial i The Guardian

Edhe në kohë koronavirusi, Britania nuk pranon këshilla!

Sa shpejt e paimagjinueshmja mund të bëhet realitet. Ne të gjithë jemi duke hyrë në...

Në pushtet deri në 2036?!

Tani askush s’mund t’ia prishë planet Putinit…

Duke ia lejuar vetes të jetë president deri më 2036, Putin ka siguruar, se për...

Ja cilët zgjodhën të vetëizoloheshin

Koronavirusi nuk kursen as politikanët!

Vetizolimi është një nga masat më efikase kundër përhapjes së koronavirusit, prej të cilit nuk...

Si presidenti kinez e përkeqësoi situatën

As koronavirusi nuk e bëri të hiqte dorë nga gënjeshtrat…

Presidenti kinez Xi Jinping sapo ka nisur “një turne fitoresh” ndaj koronavirusit në Wuhan, ku...