MENU
klinika
Por shumë shpejt do të flasim sërish për të...

COVID-19 na bëri ta harronim Brexit!

Nga The Guardian

Pse Putin, Trump dhe Johnson po na kujtojnë vitin 1945?

Fitorja në Evropë u mundësua nga një bashkëpunim i jashtëzakonshëm ushtarak midis fuqive kryesore kryesore,...

Tani të gjithë duan të jenë si Gjermania

Koronavirusi e shpëtoi Merkelin!

Angela Merkel nuk jep fjalime të mëdha. Kancelarja gjermane i drejtohet kombit të saj një...

"Sërish një hap i vogël drejt anëtarësimit"

Samiti BE- Ballkani Perëndimor: Në harmoni, por jo shumë konkret

BE-ja ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e koronës dhe rinovon premtimin për...

Nga Olivér Várhely

COVID-19 çimentoi lidhjet e BE-së me Ballkanin Perëndimor

Nga Olivér Várhelyi, Komisioner për Fqinjësinë dhe Zgjerimin Në maj, kryeqyteti kroat, Zagrebi, do të...

Nga Project Syndicate

Si koronavirusi i ka “gjunjëzuar” tre fuqitë e mëdha…

Kriza COVID-19 tregon tre gjëra: fundin e projektit të integrimit të Evropës, fundin e një...

Keqkuptim apo mashtrim?

Pse të gjithë menduan se Kim Jong-un kishte vdekur?

Kim Jong Un është (me sa duket) gjallë dhe (me sa duket) mirë. Diktatori i...

"Duhet të ketë prova"

Rusia, kundër SHBA-së, për Kinën!

SHBA po gabon, duke akuzuar Kinën që është përgjegjëse për shpërthimin e koronavirusit pa siguruar...

Zhgënjimi vazhdon

Italexit? Si Holanda po e largon Italinë nga BE…

Holanda mund të nxisë Italinë të largohet nga BE-ja pas krizës së koronavirusit, tha një...

Arsyet

Pse BE duhet ta vazhdojë bashkëpunimin me Kinën?

Më 6 maj 1975, Republika Popullore e Kinës dhe Komuniteti Ekonomik Evropian, paraardhësi i Bashkimit...

Pasojat e Covid-19

“Mund të shkojmë në luftë me SHBA-në”, Kina bën gati bombarduesin bërthamor

Kina mund të përballet me pasoja të rënda nga pandemia e koronavirusit, që mund të...

Ja ç'tregojnë fotot krahasuese

A e mashtroi lideri i Koresë së Veriut botën me daljen në ekran?

Teoricientë të ndryshëm pretendojnë se Kim Jong Un ka një person sozi, pasi udhëheqësi i...