MENU
klinika
Zemërimi vazhdon

Si një artikull gazete e ktheu Gjermaninë kundër Kinës…

Sërish paralajmërime

Edhe në kohë koronavirusi, Erdogan nuk heq dorë nga Siria

Presidenti i Turqisë të hënën akuzoi qeverinë siriane se përfitoi nga preokupimi i botës për...

Ka edhe çështje të tjera të rëndësishme

BE nuk duhet të mendojë vetëm për koronavirusin!

Vendimet e Eurogrupit të marra më 9 prill ishin një reagim i domosdoshëm dhe i...

Koronavirusi

Pse Franca nuk po e trajton krizën si Gjermania?

Shtetit francez të mirëqenies rrallë i mungon ndonjë gjë, megjithatë vendi ka pësuar të njëjtat...

Nga The Guardian

Koronavirusi tregon qartë sa i pakuptimtë është Brexit!

 Ky nuk është momenti i duhur për të menduar për Brexit, por Brexit vazhdon edhe...

Nga Project Syndicate

Evropës nuk i duhet solidariteti!

Ekziston një fjalë e vetme që përfaqëson gurin themelor të Bashkimit Evropian: solidaritetin. Një demon...

Nga Wall Street Journal

Kina e fshehu koronavirusin apo gënjeu?

E shqetësuar për imazhin e saj global, Kina tani po përpiqet të mbulojë gabimet e...

Po i shmanget përgjegjësive?

Putini do të paguajë për mënyrën sesi po e menaxhon krizën!

Trajtimi i epidemisë së koronavirusit nga Rusia mund të dëmtojë besueshmërinë dhe legjitimitetin e Presidentit...

Nga The Hill

Pa një plan konkret, Evropës do t’i duhet shumë kohë të rimëkëmbet!

Injorimi i mësimeve të dhimbshme nga reagimi katastrofik ndaj krizës financiare 2008-2009 është bërë zakon...

Nga The Guardian

Trump po luan një lojë vdekjeprurëse me Kinën!

Me siguri çdo amerikan e kishte pyetur veten se çfarë do të ndodhte kur Donald...

Planet e presidentit rus

Në kohë krize, rusëve i duhet vetëm Putini!

Në janar, Kremlin mendoi se gjithçka kishte funksionuar. Do të rishkruante Kushtetutën Ruse, kryesisht për...

Jo gjithçka është siç duket

Koronavirusi, momenti i mundësive për Erdoganin

Udhëheqësi luftarak i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, nuk ka nevojë të përdorë koronavirusin për të...