MENU
klinika
Koronavirusi mbyll kufijtë e shteteve...

Evropa heq dorë nga “Marrëveshja e Shengenit”?

Përplasjet në pikëkalimin kufitar

Erdogan hapi kufijtë, tensionohen sërish marrëdhëniet me grekët

Ministria e Brendshme e Turqisë tha sot se dhjetëra mijëra migrantë kanë kaluar kufirin turk...

Reagon Amelie de Montchalin

“Marrëveshja tregtare Britani e Madhe -BE e mundur”

Sekretarja franceze e Shtetit për Çeshtjet Europiane, Amelie de Montchalin shprehu sot në Londër sigurinë...

"Nuk do të mbyllim kufirin"

Koronavirusi/ Franca bashkon forcat me Italinë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se Franca nuk do të mbyllë kufirin me Italinë. Në...

"Nuk është më në gjendje"

Turqia nuk do ndalojë refugjatët ‘që të shkojnë në Evropë’

Turqia nuk është “më në gjendje të mbajë refugjatë” pas një sulmi sirian që vrau...

Zbardhen diskutimet

Erdogan bisedë telefonike me presidentin Trump

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin amerikan Donald Trump. Sipas...

Reagon Shtëpia e Bardhë për koronavirusin

“Media bën panik për të dëmtuar Trumpin”

Ushtruesi i detyrës së shefit të stafit të Shtëpisë së Bardhë tha se mediat amerikane...

Sekretari i Përgjithshëm i OKB

“Koha për t’u përgatitur jo për panik”

“Nuk është koha për panik, por për t’u përgatitur plotësisht për përhapjen e koronavirusit në...

Koronavirusi

“Media përhap panik për të dëmtuar Trumpin”

Ushtruesi i detyrës së shefit të stafit të Shtëpisë së Bardhë tha se mediat amerikane...

Nga The Washington Post

Në luftë me koronavirusin dhe të vërtetën!

Ndërsa koronavirusi përhapet në të gjithë botën, qeveria kineze po lufton një luftë në dy...

"Qëndrueshmëria më e rëndësishme se afatet"

Evropa nuk heq dorë nga ambiciet e veta!

Më 31 janar, zgjedhja sovrane dhe demokratike e popullit britanik hyri në fuqi. Brexit ndodhi;...

Nga Project Syndicate

Si të përballojë Evropa Putinin dhe “diplomacinë e ujkut”?

Kur dramaturgu gjerman Bertolt Brecht shkroi se, “E gjithë fuqia vjen nga njerëzit”, ai shtronte...