MENU
klinika
Komisioneri Europian hedh poshtë akuzat

“BE nuk reagoi vonë, shëndeti është çështje kombëtare”

Nga Project Syndicate

Të paktën këtë herë të mësojmë nga Lindja!

Vendet e Azisë Lindore po tejkalojnë Shtetet e Bashkuara dhe Evropën në kontrollin e pandemisë...

The Washington Post

Jo më “virus kinez”! Armëpushim mes SHBA-së e Kinës?

Papritur, nuk është më “virusi i Wuhanit”. Shtetet e Bashkuara dhe Kina duket se kanë...

As tani që qindra rusë po vdesin

Putin nuk mund t’i sakrifikojë momentet e tij të lavdisë!

Mijëra trupa do të marshojnë përtej Sheshit të Kuq 9 maj për të festuar fitoren...

Nga The Guardian

Nëse BE e lufton siç duhet koronavirusin…

Sot, po jetojmë të gjithë kohë të vështira, me shpërthimin e COVID-19. Tani të gjitha...

Nga The Washington Post

Franca po e shfrytëzon Afrikën edhe në kohë koronavirusi!

Javën e kaluar në televizionin francez, dy mjekë zemëruan të gjithë me komentet e tyre....

"Negociatat vazhdojnë"

BE ende pa marrëveshje për dalje nga kriza

Bashkimi Evropian ende nuk ka ndonjë përgjigje të përbashkët ndaj krizës Corona. Bisedimet e ministrave...

Nga The Washington Post

E ardhmja nuk i përket as Amerikës, as Kinës!

Për dekada të tëra, teoricienët në Shtetet e Bashkuara dhe Kina imagjinuan dy të ardhme....

Tanimë askush nuk e beson...

Virusi “lindi” në Kinë, por Kina nuk mund ta “vrasë” atë!

Kina nuk ka raportuar vdekje të reja nga koronavirusi kudo në vend, për herë të...

Nga Project Syndicate

Tani ose kurrë! Të vetëm nuk do të “mbijetojmë”!

Këtë javë, drejtuesit nga mjekësia, ekonomia, politika dhe shoqëria civile po bashkohen për të kërkuar...

Nga Bloomberg

Asnjë krizë nuk krahasohet me këtë pandemi!

Kur 27 liderët e Bashkimit Evropian arritën për herë të fundit të mblidheshin personalisht, ata...

Jo nga koronavirusi

Liderët janë të infektuar nga vetëbesimi i tepruar!

Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë mandatin e tij deri në 2036. Kjo...