MENU
klinika
Kërcënimi ekstrem nga pasojat e koronës

DW: BE ndodhet para provës më të madhe

75-vjetorin i mposhtjes së Gjermanisë Naziste,Luftën e Dytë Botërore

COVID-19 lë në hije ngjarjet për Ditën e Fitores në Evropë

Vendet në gjithë Evropën shënuan të premten 75-vjetorin e mposhtjes së Gjermanisë Naziste në Luftën...

Si paraqitet gjendja?!

Koronavirusi, zëdhënësja e Mike Pence rezulton pozitive

Zëdhënësja e nënpresidentit Mike Pence, rezultoi pozitive për koronavirusin. Katie Miller, Sekretarja e Shtypit e...

"Shtetet të lënë në fuqi kufizimet deri në…"

Brukseli vendosi! Ndalimi i qarkullimit do të zgjatet

Prej gati dy muajsh kufijtë e Bashkimit Evropian janë të mbyllura në shkallë të gjerë...

U përgjigjet kritikave

Kina do të reformojë sistemin për parandalimin e sëmundjeve

Kina do të bëjë reforma në sistemin e saj për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve,...

75 vjet nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore

Si po e kujton Evropa 8 majin, Ditën e Fitores?

Copëza nga fjalimi i Ditës së Fitores, të Winston Churchillit, u janë transmetuar kombit britanik,...

Lufta kundër koronavirusit

Kim Jong-un u kthye… për të lavdëruar presidentin kinez!

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-Un dërgoi mesazhin e tij të parë zyrtar në...

Qëllimet e superfuqisë

Pse Kina po sillet ndryshe me Evropën?

Në luftën kundër pandemisë koronavirus, Evropa është bërë një fushë beteje e papritur për një...

Pandemia, "makthi i presidentit rus

Putin nuk do e festojë ashtu siç donte Ditën e Fitores!

Nesër bëhen 75 vjet që kur armët “ranë në heshtje” në të gjithë Evropën. Nazizmi...

Mike apo rivale?!

Ky vit do të jetë vendimtar për marrëdhëniet BE-Kinë!

Viti 2020 u vlerësua si një vit kritik për marrëdhëniet Kinë-BE. Tre samite të mëdha...

Ç'po kërkon presidenti turk këtë herë?

Planet e Erdoganit dhe lëvizjet e Greqisë

Situata që ne po përjetojmë për shkak të pandemisë, kërkon përmbajtje, mirëkuptim dhe bashkëpunim. Fatkeqësisht,...

Reagimi pas akuzave të Pompeos

“Armikja e Amerikës nuk është Kina, është…”

Kina thotë se mbështet përpjekjet e Organizatës Botërore të Shëndetit për të hetuar origjinën e...