MENU
klinika
Menaxhimi i krizës COVID-19

Gjermania, sërish një hap para Francës!

Eksperti shpjegon zhdukjen e Kim Jong-Un

Pse lideri komunist inskenoi vdekjen dhe nga u frymëzua…

Lideri komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong-un mund të ketë inskenuar qëllimisht vdekjen në...

"Kemi prova se virusi u krijua në laborator"

“Po kërkojnë të na shtypin”, Kina reagon pas akuzave të Pompeos

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo,...

Nga Project Syndicate

COVID-19 apo “déjà-vu”?

Pandemia e COVID-19 po përshpejton tre tendencat themelore gjeopolitike: ngritjen e Azisë, rënien e Shteteve...

Marrëdhëniet me Kinën

Trumplomaci: Çfarë fshihet pas strategjisë së SHBA-së?

Tensionet midis SHBA-së dhe Kinës kanë nisur kohë më parë, por pandemia dhe zgjedhjet presidenciale...

Aktiviteti në Mesdheun Lindor

Turqia nuk “dorëzohet” as në kohë pandemie!

Turqia ka intensifikuar aktivitetet e kërkimit dhe shpimit të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor pavarësisht pandemisë...

Nga Bloomberg

3 “detyrat” që do e mbajnë Putinin në pushtet deri në 2036!

Pasi mungoi dukshëm gjatë javëve të para të shpërthimit të Covid-19 të Rusisë, Vladimir Putin...

Cilën anë po mban në luftën aktuale

Evropa, me Kinën apo kundër Kinës?

Pandemia Covid-19 është një krizë e shëndetit publik me pasoja katastrofike ekonomike. Fondi Monetar Ndërkombëtar...

Sekretari i Shtetit akuzon hapur Kinën

“SHBA ka prova se COVID-19 erdhi nga një laborator kinez”

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se ekzistojnë “prova të mëdha” që koronavirusi...

Rizgjedhja si president

Strategjia e Trump po i bind amerikanët!

 Presidenti Donald Trump po përballet me një fushatë të ashpër rizgjedhjeje. Vendi  është prekur nga...

Lufta kundër koronavirusit

Ne kemi kërkuar thjesht të vërtetën por Kina…

Partia Komuniste Kineze kundërshton një hetim të pavarur shkencor mbi origjinën e COVID-19. Ajo ka...

Si do të jetë Rusia pas pandemisë?

Taktikat e Putinit nuk funksionojnë me COVID-19!

Vladimir Putin duket se po ndjek fjalinë e urtë që thotë që një krizë e...