MENU
klinika
Nga New York Times

Notre-Dame dhe një ‘lumë’ problemesh franceze…

The Guardian

Pas raportit të Muellerit, Trump ‘fitues’ apo jo?

Ata që kishin shpresuar që Robert Mueller, do të ishte shpëtimtari i Amerikës dhe botës...

Zgjedhjet europiane

Itali/ Rikthimi i Berlusconit dhe shfaqja e Musolinëve

Italia do të jetë në votime më 26 maj për të zgjedhur anëtarët e Parlamentit...

"Bota po shkatërrohet"

“750 mln euro në 24 orë për Notre Dame, po fëmijët në Afrikë?”

Anëtari i jurisë së shfaqjes “My Kitchen Rules”, Manu Feildel ka shprehur tronditjen e tij...

Humbja e Stambollit

Erdogan: Do vazhdojmë të ankohemi për zgjedhjet

Presidenti Reccep Tayyip Erdogan tha të enjten se Partia e tij AK do të vazhdojë...

Akuzat

Ndërhyrjet ruse? Prokurori Barr: S’ka prova për Trump

Prokurori i Përgjithshëm ofroi hollësi të raportit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi rolin...

Zgjedhjet e majit

Si Brexit mund ta ‘shkatërrojë’ Parlamentin Europian

Udhëheqësit e BE-27 i dhanë kohë Britanisë së Madhe për të ratifikuar marrëveshjen e tërheqjes...

Konfirmon Kremlini

Takimi i parë mes Putin e Kim Jong-un në fund të muajit

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un do të...

Në mbështetje të Maduros

SHBA sanksione Venezuelës e Kubës/ Rusia ofron ndihmë

Rusia ka hedhur poshtë sanksionet e reja amerikane të vendosura ndaj Venezuelës dhe Kubës këtë...

'Italia e ardhshme'

Edhe Spanja do të bjerë në ‘kthetrat’ e populistëve?

Ndërsa Spanja shkon në zgjedhje këtë muaj, shumë janë të shqetësuar për ngritjen e Vox,...

Kërcënim për Amerikën

Koreja e Veriut po teston një armë të re

Koreja e Veriut  ka testuar një armë të re “taktike”, testi i parë i tillë...

Akuzat për korrupsion

Presidenti vret veten me plumb në kokë, donin ta arrestonin

Ish-presidenti i Perusë, Alan García, ka vrarë veten përpara se të arrestohej nga policia. Ai...