MENU
klinika
Kohë pandemie

“Takime virtuale të hapura dhe të mbyllura”, ja si funksionon OKB

Thyen sërish rregullat

Presidenti i Brazilit ‘kapet mat’… në një furrë buke

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka shkaktuar edhe një herë irritim në opinionin publik vendas...

Të gjithë po vuajmë...

Ky është virusi i kinezëve dhe ata duhet të paguajnë!

Pasi kaloi një faturë rekord prej 2.2 trilionë dollarësh javën e kaluar për të ndihmuar...

Si Greqia po e lufton koronavirusin

Dikur “delja e zezë”, sot shembull për gjithë Evropën!

Duke qenë  “shumë lart”, pasi fitoi kampionatin e futbollit dhe mbajti Olimpiadën në 2004, si...

Nga The Guardian

Të fajësojmë Kinën nuk është zgjidhje!

Për politikanët në SHBA. dhe Evropën Perëndimore që kërkojnë të largojnë vëmendjen nga trajtimi i...

20 vjet më parë

Si koronavirusi po vë në provë sistemin që Putini krijoi…

Rusia është shumë e rrezikuar nga koronaviusi pasi ndan një kufi shumë të gjatë me...

Merkel, 20 vjet në krye të partisë

Mandati i fundit dhe kriza e fundit!

Kancelarja Angela Merkel shënoi dy dekada që kur u zgjodh për të udhëhequr Unionin Kristian...

Nga Eu Observer

Edhe Evropa, ashtu si Kina, e fshehu të vërtetën?!

Dy muaj para se Evropa të shpallej epiqendra e pandemisë, agjencia e BE-së kishte për...

Lufta kundër koronavirusit

Merkel ka bashkuar Gjermaninë por ka përçarë BE-në!

Angela Merkel ka arritur të bashkojë Gjermaninë gjatë krizës së koronavirusit, por përgjigja e saj...

Mbase Trump ka të drejtë...

Ndoshta OBSH, është po aq fajtore sa Kina!

Donald Trump sërish doli kundër Organizatës Botërore të Shëndetit në një konferencë lajmesh këtë javë....

Nga The Guardian

Koronavirusi nuk është punë e Putinit!

Vladimir Putin  duket se është zhdukur që kur koronavirusi ka shpërthyer. Masat e rrepta të...

Nga The Hill

Evropa nuk mund të presë që ta shpëtojë Amerika!

Kritikët pretendojnë se Hungaria është shndërruar në një diktaturë me zgjedhje, me votimin e parlamentit...